Центр гендерної культури як інноваційний центр інтерактивної гендерної освіти

З 1 січня 2016  р. за підтримки European Endowment for Democracy у Харкові реалізується проект «Центр гендерної культури як інноваційний центр інтерактивної гендерної освіти».

Мета проекту –  створення та налагодження  діяльності постійно діючої інноваційної структури, що системно працює в сфері неформальної гендерної освіти для дорослих, в основі якої лежить ідея Long Life Learning — навчання протягом життя.

Центр гендерної культури —  місце, в якому кожна людина, незалежно від статі, віку, роду занять, соціального стану, беручи участь у різноманітних індивідуальних, групових і масових заходах, може отримати базові гендерні знання, в т. ч. інформацію про такі поняття як права людини, дискримінація за ознакою статі, широкий спектр гендерної проблематики.

За півтори роки членкинями та членами команди Центру організовано та  проведено біля 500 різноманітних інтерактивних заходів: тренінгів, зустрічей Форум-театру, креативних майстерень, екскурсій до Центру та Gendermuseum, гендерних  відеоклубів, майстер-класів, Шкіл тренерів,  семінарів, Gender School, відкритих дискусій, «живих журналів», надано  більш ніж 300 консультацій з різноманітних питань (гендерна політика, гендерні стереотипи, фінансова та інформаційна грамотність, жіноче лідерство, діяльність громадських організацій, організаційний розвиток, прожектменеджмент та адміністрування проектів, підприємницька діяльність тощо).

За час існування Центр став місцем міжкультурної комунікації, в якому зарубіжні гості Харкова  отримували інформацію про гендерні трансформації, що відбуваються в Україні, про український жіночій і феміністичний рух, про діяльність НГО, а також про діяльність першого і єдиного в Україні гендерної музею — Музею жіночої та гендерної історії. За період реалізації проекту Центр відвідали гості з Польщі, Німеччини, Канади, Швеції, Кореї, США, Турції, Великобританії, Австрії, Китаю, Іспанії, Італії, Франції тощо.

 

У 2016 р. Центр гендерної культури став майданчиком для спільної діяльності Харківської платформи «Культура рівності».

Впродовж всього проекту працювала дитяча кімната.

Про діяльність Центру гендерної культури

https://www.youtube.com/watch?v=EVn9E1dn3VU

 

З 15 липня Центр змінив місце розташування. Адреса офісу Центру – вул. Військова, 33.

У Центрі можна отримати консультації з різноманітних питань щодо гендерної тематики, взяти участь у різноманітних заходах, отримати роздаткові матеріали.

Продовжують працювати усі інформаційні ресурси Центру.

На сайті www.www.genderculturecentre.org у розділі «Розробки Центру» розміщуються методичні та інформаційні матеріали  http://www.genderculturecentre.org/rozrobki-centru/, а у розділі «Скарбничка» збираються арт-проекти з гендерної та феміністичної тематики, що реалізуються в Україні та світі.

Оперативне інформування щодо діяльності здійснюється на сторінці Центру у ФБ https://www.facebook.com/GenderCultureCentre

На базі Центру гендерної культури створено та розвивається Центр підтримки мікробізнесу та самозайнятості, в якому бажаючі мають можливість отримати консультаційну підтримку з юридичних питань щодо розвитку підприємницької діяльності.

Команда Центру відкрита для співпраці!

Контакти: +38-050-403-13-25       gender.museum@gmail.com,    eopackharkivregion@gmail.com