Феміністки в діалозі – подолання перешкод

Феміністки в діалозі – подолання перешкод

Символічно, що у дні старту Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства» –  24-25 листопада –  у Києві відбулась тристороння зустріч «Феміністки в діалозі – подолання перешкод» за участі феміністок різних поколінь з України, Грузії та Німеччини, організована Українським жіночим фондом, Жіночим фондом Грузії та жіночим фондом Німеччини «Filia». Цей захід став підсумковим в ініціативі «Назад у майбутнє», що реалізовувалась у Грузії, Німеччині та Україні та мала на меті налагодження діалогу між феміністками різних поколінь, що живуть у різних країнах та  працюють у різних сферах.

Натхнення  досвід синергія – саме цими словами можна охарактеризувати те, що відбувалося протягом двох днів.

З якими перешкодами стикаються феміністки у різних країнах? Що їх об’єднує? До чого вони прагнуть? Які виклики стоять перед феміністичним рухом? Ці та багато інших питань були у фокусі уваги учасниць зустрічі.

Жінки презентували  феміністичні проекти, що були створені за рік: фільми, виставки, подкасти, конференції, що мають на меті відкрити та відновити невідомі сторінки жіночої історії, записати історію сьогодення, налагодити містки між різними поколіннями, привернути увагу суспільства до проблем жінок та розповісти правду про фемінізм.

Феміністки в діалозі – подолання перешкод

Через призму фемінізмуЦентр гендерної культури також взяв участь у зустрічі та представив її учасницям проект щодо створення Музею жіночої та гендерної історії як майданчика для діалогу. А більш ніж 50 різноманітних листівок, буклетів та інших сувенірів, якими поділилися подруги з Німеччини та Грузії поповнили колекцію музею.

Історію відтворюємо та зберігаємо, творимо та змінюємо  –це мотто об’єднало жінок, які прагнуть змінити життя на краще та брати участь у будівництві життя вільного від гендерної дискримінації.

На закінчення заходу жінки у групах працювали над планами на майбутнє. Українська група вирішила провести 2018 р. в Україні під гаслом «Через призму фемінізму».