“Fit for Partnership with Germany”

Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва при ХОДА є офіційним членом Партнерської платформи Програми у Харківській області.

Ініційована Федеральним міністерством економіки та енергетики (BMWi) Програма для менеджерів є елементом зовнішньо-економічної політики Німеччини. Під девізом “Fit for Partnership with Germany” (“Готові до співпраці з Німеччиною”) проводиться навчання керівників підприємств та організацій з 19-ти країн з метою налагодження контактів та взаємовигідного співробітництва з підприємствами Німеччини. Фінансування Програми здійснюється з бюджету Федерального міністерства економіки та енергетики (BMWi). За реалізацію Програми на території України відповідає Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Програма є надзвичайно перспективною в економічному плані як для німецьких підприємств, так й для підприємств країн-партнерів. Станом на 2018 рік у Програмі взяли участь більше ніж 13 000 менеджерів. Всі вони є представниками підприємств з високим зовнішньоекономічним потенціалом.

Для успішної реалізації Програми важливим є оптимальний баланс учбових занять та практичної підготовки на підприємствах. На інтерактивних тренінгах з питань практичного управління підприємством учасники розширюють свої знання в сфері менеджменту (міжкультурний менеджмент, стратегічний менеджмент, менеджмент персоналу, інноваційний менеджмент тощо) та готуються до контактів з німецькими підприємствами. Учасники отримують інформацію про специфіку бізнес-культури Німеччини, удосконалюють свої навички управління та ведення переговорів. Відвідуючи німецькі підприємства, молоді керівники отримують досвід та інформацію з перших вуст, знайомляться з сучасним обладнанням та технологіями, а також можуть налагодити індивідуальні контакти з потенційними партнерами.

Учасники Програми отримують у Німеччині можливість:

  • налагодити особисті контакти з компаніями у Німеччині, знайти надійних партнерів
  • безпосередньо ознайомитись з обладнанням, матеріалами та технологіями німецьких компаній і закупити їх
  • вивчити потенціал збуту власної продукції у Німеччині
  • набути глибоких знань, навичок та компетенцій, необхідних для підвищення конкурентоздатності власного підприємства та сталого співробітництва з німецькими компаніями.

Програма унікальна тим, що створює взаємовигідну ситуацію для всіх учасників. Виграють й німецькі підприємства. Під час перебування в Німеччині підприємці знайомляться з потенційними партнерами, створюють довірчі відносини – фундамент для довгострокового ділового співробітництва. Підприємство, яке направляє свого співробітника для участі у Програмі також отримує користь від нових контактів, знань та професійних навичок спеціаліста. Результатом стає укріплення та розширення економічних зв’язків між країнами-партнерами, зокрема між Україною та Німеччиною.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок німецької сторони і включає в себе: оплату житла, харчування (напівпансіон), страхування, поїздки по Німеччині в обмеженій кількості в рамках програми (індивідуальні зустрічі, семінари, виставки тощо).

Перед початком бізнес-сесії у Німеччині учасники проходять триденний підготовчий семінар у Києві. Вони знайомляться з економікою та бізнесом Німеччини, отримують навички зовнішньоекономічної діяльності, удосконалюють свої знання у сфері міжкультурної комунікації. Важливим етапом є конкретизація проекту співробітництва – в цьому учасникам допомагають представники німецьких освітніх центрів, які беруть участь у семінарі

Чотиритижнева програма перебування у Німеччині включає в себе тренінги з менеджменту та групові відвідання підприємств. Крім того, передбачена можливість індивідуальних зустрічей з потенційними діловими партнерами. Ці зустрічі покликані налагодити українсько-німецьке співробітництво та мають на меті сформувати основу для довгострокових партнерських відносин.

Формати Програми та основних цільових груп

на 2019 рік

  1. Економічна кооперація (без галузевої специфіки)
  2. Industry 4.0
  3. Економічна кооперація в сфері енергоефективності в промисловості
  4. Економічна кооперація в секторі охорони здоров’я

Також на цей рік планується група формату «загальна економічна кооперація» саме для жінок-підприємців. Перебування в Німеччині орієнтовно у жовтні 2019 року.

Для участі у Програмі необхідно заповнити анкету за посиланням: https://cutt.ly/srzhcg та надіслати її на ел. aдресу: merkulova2727@gmail.com

У разі виникнення подальших запитань звертайтесь до ХРФПП.

 ХРФПП у фейсбуці: https://www.facebook.com/groups/248067341932731/

Контактний телефон: 057 757 42 20

Директор: Меркулова КсеніяПро Программу: https://ukraine.managerprogramm.de