Фотовиставка “Мама XXI століття”

26 квітня 2016 р. у Центрі гендерної культури відбулось урочисте відкриття  фотовиставки «Мама  XXI століття», організованої  Асоціацією багатодітних сімей “АММА”.
Юлія Ібрагім, Президент Асоціації, яка ще два роки тому ініціювала благодійний фотопроект, розповіла гостям про його історію та поділилась із гостями  власними міркуваннями.

За її словами, багатодітній родині не вистачає соціального визнання в Україні. Метою проекту було  привернути увагу широкої громадськості до цього. В основі проекту лежить ідея, що матері багатодітних сімей не лише доглядають за дітьми, а досягають успіхів як у бізнесі, так і у громадській діяльності.

Сімдесят чотири портрети науковиць, вчительок, лікарок, керівниць громадських організацій, підприємниць, письменниць з великими родинами представлені на виставці.   Героїні виставки ділилися власним досвідом про те, як завершити вищу освіту, бути успішними у професії, ростити та виховувати дітей.
Привітав учасниць та висловив власні міркування з гендерних питань В. Сичов, заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді Харківської міської ради.
Гість виставки – Карім Моркос, Голова відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні  розповів про власний досвід догляду за трирічною донечкою та  поширені випадки перебування батька малечі у  відпустці по догляду за дитиною, яка продовжується у Канаді рік, але щедро фінансується Урядом країни.
Одна з учасниць проекту прокоментувала: “Велика родина часто мотивує татусів до  більш активної діяльності “.
На виставці також представлені фото батьків з їхніми дітьми. Як зазначила Юлія Ібрагім «Наступним кроком нашого проекту є створення повномасштабної виставки сучасних батьків, щоб показати, що відповідальність за сім’ю лежить на плечах обох батьків”.

Партнерки Центру гендерної культури познайомили гостей з проектами, що вони координують. Тетяна Чернецька (ГО «Агенція змін «Перспектива») розповіла про ініціативу “Go Women!”,  Вікторія Склярова про створену і презентовану 17 квітня поточного року подорож-дослідження «Невідомі історії знаних харків’янок» та Книгу жіночої історії, до спільного створення якої запрошує  харків’янок і харків’ян  Центр гендерної культури.
Олена Зіненко познайомила гостей з креативними проектами Центру гендерної культури  – Творчим вівторком та сімейним коворкінгом “Дитяча площАРТка .  Гостей зацікавили інноваційні формати для спілкування дорослих  та  дітей: родинні посиденьки, театральна та екологічна майстерні – все, що допомагає руйнації стереотипів та становленню злагоди та взаєморозуміння у сім’ї.

А на останок – фотографія на пам’ять з гостями та героїнями та авторками виставки.