Міністерка оборони Німеччини заявила про намір створити мережу жінок-миротвориць ООН

Міністерка оборони Німеччини заявила про намір створити мережу жінок-миротвориць ООН

Міністерка оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн виступила за створення глобальної мережі жінок-миротвориць ООН. Про це вона повідомила на засіданні Радбезу ООН, де головувала на дебатах про роль жінок у миротворчих місіях.

«Жінки не є найкращими військовими в блакитних шоломах, але вони різні, і саме це різноманіття є їхньою сильною стороною», – заявила міністерка, яку цитує видання Zeit Online.

За словами Урсули фон дер Ляєн, для розширення можливостей жінок у всіх ситуаціях ключовим елементом має стати видимість, висвітлення їхньої діяльності. Тому реалізацію своєї ініціативи міністерка наразі бачить у навчальних практиках і тренінгах, де успішні наставниці могли б ділитися своїм досвідом із молодшими колежанками.

Читайте також: ООН потребує більше жінок-миротвориць

«Нам потрібні приклади для наслідування, щоб стимулювати уяву, потрібні успішні жінки-наставниці, які зможуть розповісти свої історії молодим жінкам і поділитися своїм досвідом», – наголосила Урсула фон дер Ляєн, запевнивши, що Німеччина всіляко підтримуватиме створення глобальної мережі жінок-миротвориць, а також за допомогою цього проекту збирається досліджувати фактори, які заважають жінкам робити військову кар’єру в своїх країнах.

Урсулу  фон дер Ляєн рішуче підтримав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. За його словами, жінки в блакитних шоломах значно підвищують ефективність миротворчих операцій. Наприклад, на контрольно-пропускних пунктах вони створюють «менш конфронтаційну атмосферу», ніж чоловіки. Ще один важливий момент, на якому наголосив Гутерреш, – жінки тонше відчувають, а тому частіше помічають і фіксують випадки сексуального насильства та сексуальної експлуатації, що допомагає боротися з негативними тенденціями. Генсек додав, що ООН зараз проводить кампанію за збільшення кількості жінок у лавах миротворців. Тож цілком ймовірно, що одним із її пунктів стане якраз створення глобальної жіночої миротворчої мережі.

Читайте також: У Радбезі ООН говорили про участь українок у миротворчих місіях

Зазначимо, що наразі Німеччина бере участь в дев’яти місіях ООН, де задіяні жінки-військові або поліцейські. Одним із основних напрямків є миротворча місія ООН у Малі.

Також нагадаємо, що Німеччина до кінця квітня головуватиме в Раді безпеки ООН, де формуватиме порядок денний.  З-поміж іншого, федеральний уряд хоче зробити акцент на питанні сексуального насильства щодо жінок під час військових конфліктів.

Джерело: 50vidsotkiv.org.ua