Місяць активної творчості в Центрі гендерної культури

Місяць активної творчості в Центрі гендерної культури

Активна творчість є важливим фактором в особистісній реалізації та самовизначенні людини. Часто успішний приклад талановитих митців та мисткинь стає гарним помічником у розвитку творчих здібностей. Доказом цього став липневий візит до Центру гендерної культури австрійської мисткині українського походження Інни Павлечка-Тумаркін. Енергійна та талановита художниця презентувала аудиторії особливості арт-методу «recycle», техніку створення вечірніх пейзажів та незвичні лайфхаки творчого процесу малювання.

Дитяча площАРТка також приєдналася до тематичного місяця. Майстер-клас «Гіпсові фігури» від волонтерки Центру Ірини Пушай познайомив дітлахів з процесом виробництва гіпсових поробок, а наступне арт-заняття «Живі емоції» допомогло підліткам розібратися у світі почуттів та провести час в атмосфері невимушеного спілкування у колі однолітків.

Психологічна трансформаційна гра «Трикутник Перемоги» від психологині Юлії Кобікової зібрала у просторі Центру учасниць, для яких питання психологічної безпеки у сучасних реаліях є актуальним. Під час гри учасниці зустрічі перейшли від теорії, з якою знайомилися на попередніх ворк-шопах, до практики. Гра з роботи над внутрішніми Жертвами, Агресорами та Рятівниками сприяла знаходженню внутрішніх ресурсів жінок для виходу з особистісних проблем.

Перегляд  кінострічки «Біллі Елліот» (Великобританія) про хлопця, який мріє займатися балетом, у рамках чергової зустрічі «КіноАкцентів з Наталією Мазур» надав учасницям та учасникам багато тем для роздумів. Подальше активне обговорення впливу гендерних стереотипів на життя дітей та дорослих було дискусійним та жвавим.

Важливою партнерською подією у липні стала участь Центру у П’ятій національній (не)конференції для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2019 . Фахівчині Центру гендерної культури презентували учасницям та учасникам методичний порадник «Як створити центр антидискримінаційної освіти у школі» та провели для педагогів та педагогинь виїзну ознайомчу екскурсію з експозиціями Музею жіночої та гендерної історії.

Слід відмітити, що протягом місяця Музей продовжував гостинно приймати бажаючих дорослих та дітей, які знайомилися з експозиціями та оновленими експонатами.