Місяць жіночого активізму в Центрі гендерної культури

Місяць жіночого активізму в Центрі гендерної культури

Події квітня в Центрі гендерної культури розпочалися антидискримінаційною виставкою, яку підготовлено в рамках проекту ООН Жінки «CEDAW в дії» й передано для експозиції у Музей жіночої та гендерної історії. В серії ілюстрацій мисткиня Дана Рвана зображує різні групи жінок, які відчувають на собі прояви множинної дискримінації через стать, інвалідність, етнічну приналежність тощо. Протягом місяця виставку побачили більш ніж 200 осіб. У рамках партнерської співпраці з проектом  «Гендерночутливий простір сучасної журналістики»  його учасники та учасниці познайомилися із експозиціями мобільного «Музею на колесах». Деталі: http://www.genderculturecentre.org/muzey-na-kolesakh-dlya-zhurnalistiki/.

Активною була діяльність дитячої площАРТки, яка супроводжувалась заняттями з дітьми та дорослими.  Сторітеллінг  та філософські питання, пошук інформації в інтернет, малювання власних фантазій є наразі актуальними в дитячому середовищі. Вдало підібрані вправи на заняттях стали корисними для розвитку креативного мислення у підлітків. А третій модуль Школи медіаволонтерів відкрив дорослим учасницям та учасникам суттєві прогалини, що існують у сучасному медіапросторі та змотивував на подальші практичні кроки.

З метою залучення активного студентства до майбутнього сімейного фестивалю у Харківському художньому ліцеї відбулася бесіда «Я бувають різні», підсумком якої став повний комплект творчих робіт для стартової експозиції червневого фестивалю рівних можливостей.

Відбулось знайомство  команди Центру з представництвом Харківської обласної ради старшокласників, яке було інтерактивним та жвавим. Завдяки якісному набору психологічних вправ учасниці та учасники отримали можливість побачити та відчути різноманітні прояви дискримінації у суспільстві.

Вчительство Харківської області, а саме Гетьманівського НВК Шевченківського району, Шевченківського ліцею, Гришівського НВК Сахновщинського району навчалися з теми «Будуємо гендерночутливу школу». Зацікавленість вчителів і вчительок, їхнє прагнення розібратися у темі стали для тренерок показником корисності наданої інформації.

Для вчительства Харківщини у просторі Центру проведено  лекцію «Жіночий активізм в освіті». Під час обговорення її учасниці торкнулися важливої теми щодо антидискримінаційної експертизи підручників та склали пазли  гендерної гри “Крізь скляну стелю”.

Семінар «Психологічний супровід інклюзивного навчання, вимоги до організації роботи фахівців психологічної служби закладів освіти» став першим продуктивним прикладом партнерської взаємодії Центру гендерної культури та Науково-методичного педагогічного центру Департаменту освіти Харківської міської ради.

Квітень пройшов активно і в Студії жіночого лідерства. Навчання лідерок соціальної сфери державного сектору спочатку з українськими тренерками, а потім виїзна триденна сесія з іспанською тренеркою Марією Санчес стали для учасниць мотивуючим поштовхом для майбутніх лідерських кроків. Напередодні виїзного тренінгу для лідерок, у просторі Центру іспанська активістка презентувала  гендерну відеогру «VONA», спільна та кропітка робота над якою триває декілька років. Деталі зустрічі http://www.genderculturecentre.org/videogra-vona-shlyakh-do-gendernogo-pros/

Згідно квітневого плану подій для випускниць третьої хвилі Тренінгової програми з розвитку бізнесу, з метою надання експертної підтримки для виведення бізнесів жінок на якісно новий рівень, надавалися  консультації з маркетингу, аналізу ринків, механізмів повернення фінансів інвесторам.

Для жінок, які знаходяться у пошуку ресурсу для подальшого особистісного розвитку, вільного від психологічних проблем та бар´єрів, корисним став інтенсив від психологині Юлії Кобікової «Образа: що це таке і як з цим бути».

Незабутнім знайомством порадувала аудиторію Центру діалогова зустріч у клубі “GoWomen”, яка відкрила учасникам та учасницям харківську письменницю Ірину Потаніну. Авторка двадцяти семи опублікованих книг представила власні творчі здобутки та презентувала ретродетективи про минуле Харкова 20-х , 30-х років.

Фахівчині Центру взяли участь у фестивалі форум-театрів харківських вишів «Гендер в дії!», що відбувся у Національній академії національної гвардії України, антистигматизаційному тижні Харківської обласної організації Товариства Червоного Христа та дебатах між ВНЗ на суспільно значущі теми.

Активний початок навчання у Гендерному відкритому університеті став для молоді та студентства досвідом отримання теоретичних знань та практичних навичок в гендерній тематиці. Студентки та студенти відвідали Музей жіночої та гендерної історії, обговорили причини існування гендерної нерівності у світі та шляхи виживання людства в умовах суспільства ризику. На другій сесії запрошені фахівчині допомагали учасницям та учасникам розбиратися в проблематиці сексуальної просвіти та витоках дискримінації за ознакою статі.

Отже, події Місяця жіночого активізму в Центрі гендерної культури були інформаційно та практично насиченими. Учасниць та учасників діючих програм чекає травень – Місяць європейських практик.