Моніторинг сексистської реклами

1 березня розпочала свою роботу робоча група з Моніторингу сексистської реклами, що проводиться у рамках проекту за підтримки Європейского Союзу «Центр гендерної культури як платформа підвищення рівних прав та можливостей жінок і молоді». Мета моніторингу – виявлення рекламних оголошень, що містять ознаки сексизму, або так званої сексистської реклами.

Моніторинг передбачає 3 фази реалізації:

  • підготовчий етап: відбір та навчання волонтерів;
  • активна фаза проведення моніторингу;
  • направлення результатів моніторингу та скарг до Індустриального гендерного комитету з реклами http://uam.in.ua/gkr/tasks/ та подальша робота за процедурою

Сексистська реклама – це реклама, що принижує гідність людини за ознакою статі у контексті, або в сукупності з ознаками фізичних характеристик, інвалідності, соціального статусу, трудової діяльності, сімейного положення та сімейних обов’язків, материнства та батьківства, національності, раси, політичних уподобань, релігійного віросповідання, інших типів та форм соціально-економічних та особистих відношень людини.

В сучасному українському суспільстві ми зустрічаємось із сексизмом не лише  у рекламі. Теле та радіо-передачі, шоу-бізнес та естрада, анекдоти, навіть, шкільні підручники заражені вірусами сексизму. Ми і не помічаємо іноді, що вживаємо самі, або чуємо від інших сексистські висловлювання. Сьогодні у всьому світі проти сексизму виступають громадські, культурні, політичні течії суспільства.

Запрошуємо до участі у проекті активну молодь, дослідниць і дослідників, представників та представниць студентського самоврядування, молодіжних ініціатив, громадських об’єднань, що працюють (або хочуть працювати) у сфері захисту прав людини та протидії дискримінації.

Шукаємо відповідальних, уважних і гендерночутливих волонтерок/волонтерів, які прагнуть проінспектувати рекламні оголошення за ознакою сексизму і звільнити рекламні площі та ЗМІ від реклами, що дискримінує за ознакою статі та/або гендерної ідентичності.

Строки проведення моніторингу – з 1 березня по 30 квітня 2018 року.

Анкета для участи у мониторингу за посиланням:  https://goo.gl/forms/mQReER1nyEh3aCul1