Розширене засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї, гендерному насильству, протидії торгівлі людьми

12 грудня в Харкові відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї, гендерному насильству, протидії торгівлі людьми.

В обговоренні взяли участь представники і представниці Координаційної ради, депутатської групи з гендерних питань Харківської міської ради, чотирьох Департаментів Харківської міської ради, більш ніж 15 громадських організацій.

Було розглянуто та ухвалено Комплексну програму реалізації гендерної та сімейної політики у Харкові. Як зазначила депутатка ХМР п. Ольга Чичина «вже розроблено механізм взаємодії та план дій, створено неформальний інструмент координації/комунікації органів місцевого самоврядування та громадського сектору, зроблено перші кроки по створенню профілю гендерної рівності, який ще буде доповнюватися. Попереду багато роботи з вдосконалення нормативно-правової бази, розбудови культури миру, організації просвітницьких заходів».

Окрім профілактичних заходів гостро стоять питання роботи з соціально вразливими категоріями, попередження та запобігання таким негативним явищам як гендернозумовлене та домашнє насильство, торгівля людьми.

Серед інших з доповідями виступили директор Департаменту праці та соціальної політики п. Лариса Болгова, заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту п. Валерій Сичов Валерій Анатолійович,керівниця Благодійної організації МБФ “Ініціатива” Краснолобова Ірина, координатор з питань реагування Фонду народонаселення ООН п. Сергій Велигодський. Зустріч очолювала заступниця міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення — голова Координаційної ради п. Світлана Горбунова-Рубан.

Про формування культури гендерної рівності, поширення просвітницької діяльності з питань гендерної та антидіскрімінаційної політики, а також про перспективи співпраці Харківської міської адміністрації та громадського сектору доповідала п. Тетяна Чернецька, координаторка проекту ЄС “Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді”, яка розповіла про новий формат діяльності Центру гендерної культури та Музею жіночої та гендерної історії.

Після офіційного обговорення довгий час тривала дискусія, під час якої представниці жіночих та гендерних організацій вносили свої зауваження та пропозиції стосовно запропонованої програми.