У Києві відбувся Другий український жіночий конгрес

У Києві відбувся Другий український жіночий конгрес

7-8 грудня 2018 року в Києві проходив Другий український жіночий конгрес, на який були запрошені представниці Центру гендерної культури. Захід став надзвичайно важливою подією для держави і для всіх громадян і громадянок України, які розуміють необхідність і важливість впровадження комплексного гендерного підходу в усі сфери життя суспільства.

Представництво спікерів та спікерок було вражаючим. З привітальним словом виступили Президент України П. Порошенко, Президент Литовської Республіки Д. Грибаускайте. Про українські та світові тренди у політиці рівних прав та можливостей жінок і чоловіків говорили народні депутатки України І. Геращенко, О. Кондратюк, В. Сюмар, С. Войцеховська, А. Бабак тощо, а також депутати і депутатки парламентів Франції, Хорватії, Ісландії, Європейського парламенту, Парламентської Асамблеї НАТО. Озвучили напрямки діяльності уряду Прем’єр-міністр України В. Гройсман, віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України І. Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Г. Зубко, міністерка у справах ветеранів України І. Фріз, міністерка освіти і науки України Л. Гриневич тощо.

 Своє відношення до того, як долати стереотипи і бути вільними від внутрішніх і зовнішніх обмежень відверто висловили Надзвичайні та Повноважені Посли в Україні семи країн світу: США, Великої Британії, Швеції, Литви, Іспанії, Португалії Норвегії. Чотири з них – жінки.

Представники та представниці великого бізнесу визначили важливу роль жінок в економічному розвитку будь-якої держави. Прогресивні письменники, науковці, журналісти, громадські та політичні діячі (всі чоловіки) наголошували про необхідність подальшого обговорення особливостей відпусток по догляду за дитиною для чоловіків в Україні та залучення чоловіків до виховання дітей.

Основні висновки після участі в конгресі такі:

  • є потужна підтримка України з боку іноземних держав у боротьбі з російською агресією;
  • протидія впровадженню рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків в умовах гібридної війни визначається як підтримка загарбницької політики Кремля;
  • відбувається послідовне дотримання Україною міжнародних зобов’язань щодо забезпечення гендерної рівності як важливого елементу сталого розвитку країни;
  • еволюція української політичної системи в контексті збільшення представництва жінок у політиці та у процесах прийняття рішень на різних рівнях;
  • розширюються економічні можливості для жінок та долається дискримінація на робочих місцях та у підприємництві;
  • на різних рівнях усвідомлюється важливість підтримки жіночого лідерства та створення системи менторства;
  • відбувається системне подолання в медіа та масових комунікаціях розтиражованих гендерних стереотипів.

Команда Центру гендерної культури сподівається, що результатом плідної роботи Другого українського жіночого конгресу стане довгоочікуваний перехід від слів до конкретних дій.