Жінки в науці: місяць у Центрі гендерної культури

«Жінки в науці» – під такою темою пройшов лютий у Центрі гендерної культури.

Тематичні заходи, виставка у Музеї жіночої та гендерної історії, майстер-класи разом із плановими подіями були активними та цікавими для учасниць та учасників.

9 лютого у Музеї жіночої та гендерної історії відкрилася тематична виставка  «Не виняток, а одна з багатьох», присвячена видатним науковицям епохи модернізму. Виставка розповідає про  представниць різних сфер знань – астрономії, радіотехніки, фізики, хімії тощо. Першими відвідувачками стали учасниці тренінгу для лідерок зі сфери медицини, які навчалися у Студії жіночого лідерства. На тренінгах учасниці отримували досвід делегування повноважень, профілактики емоціонального вигорання, планування роботи в команді та інші необхідні знання, що підвищують рівень ефективності. 16 лютого учасниці тренінгової програми зустрілися із Урядовою уповноваженою  з гендерних питань – Катериною Левченко, яка була 16 лютого з робочим візитом у Харкові й відвідала Музей жіночої та гендерної історії.

Тренінги для вчительства «Будуємо гендерночутливу школу» пройшли в Індустріальному та Новобаварському районах Харкова, Мерефянському ліцеї та Балаклійській ЗОШ № 1. Тренерки Майстерні гендерночутливого вчительства системно пропрацьовують гендерночутливий підхід до освітнього процесу з вчительками та вчителями та надають можливість розбиратися в гендерній проблематиці.

Під час тренінгів з розвитку бізнесу відбулось навчання активних жінок, які мають власну справу. Управління фінансовим зростанням у малому і середньому бізнесі, аналіз ринку і розробка маркетингової стратегії – такі теми розглядалися під час тренінгів у Центрі розвитку малого і середнього бізнесу.

14 лютого фахівчині команди Центру гендерної культури взяли участь у форумі «Економічні можливості постраждалим від конфлікту», що пройшов у Запоріжжі, а 21 лютого у Харківському  форумі «Місто твоїх можливостей», в якому презентовано «Гендерний паспорт міста», до складання якого вони долучилися у якості партнерок.

22 лютого з метою представлення «Тематичного звіту про гендерні аспекти діяльності» до простору Центру завітала Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ.

Зустріч випускників проекту USAID «Економічні можливості постраждалим від конфлікту» 17 лютого стала підсумковою презентацією здобутків учасниць та учасників. Тепла атмосфера та щирість спілкування для багатьох стали стимулом для подальших зустрічей.

Школа медіаволонтерів для дорослих стартувала 19 лютого. Перевірка інформації, різниця інформування від пропаганди, ток-шоу про найважливіше, створення медіаспільноти та сеанс гендерної арифметики були основними пунктами запропонованої програми. Наступна березнева зустріч у школі стане не менш насиченою і чекатиме своїх учасниць та учасників .

Тренінг «Самопрезентація та планування кар´єри без стереотипів»  та інтерактив «Ресурси жіночої безпеки»  надали практичні інструменти для жінок, які відчувають психологічні труднощі у професійному та особистому житті. Для жінок та молоді став корисним семінар «Міжнародне стажування для студентства та молоді: як це працює». Конкретні поради з власного досвіду про напрямки та пошук інформації про стажування за межами України викликали зацікавленість та багато запитань від аудиторії.

Завершальною подією місяця стала яскрава інтерактивна лекція для студентства «Жінки в науці: ті що змінили світ». Долі більш ніж 20 науковиць та їх неповторні здобутки вразили учасниць та учасників невідомим фактажем для широкого загалу щодо ролі жіноцтва у світовій науці.

Окрім цього харків´янки та харків´яни та гості міста активно відвідували Музей жіночої та гендерної історії, де відбувалися діалоги про жіночу історію та процеси, що відбуваються у сучасному суспільстві.