19 листопада відзначається Всесвітній День чоловіків

19 листопада Всесвітній День чоловіків

19 листопада відзначається Міжнародний день чоловіків (англ. International Men’s Day, IMD).

Вперше його відсвяткували 1999 р. в Тринідад і Тобаго. Внаслідок це свято знайшло підтримку в Австралії, країнах Карибського басейну, Північної Америки, Азії, Європи та ООН.

Цілями створення Міжнародного дня чоловіків є привернення уваги до гендерної дискримінації та проблемі нерівності статі. Організатори свята роблять акцент на збереження здоров’я хлопчиків та чоловіків, та підкреслюються позитивний вплив чоловіків на родину та виховання дітей. Говорячи від імені ЮНЕСКО, Інґеборґ Брейнес, директор у зв’язках з громадськістю Бюро ЮНЕСКО в Женеві, а також колишній керівник програми «Жінки та гендерна нерівність», відмітила: «Це добра ідея, котра дозволить покращити гендерний баланс». Також вона додала, що ЮНЕСКО сподівається на співпрацю з організаторами IMD.

На сьогодення свято святкується в понад 60 країнах світу, включаючи США, Велику Британію, Канаду, Данію, Норвегію, Францію, Італію, Ірландію, Індію, Китай, Тринідад і Тобаго, Ямайку, Румунію, ПАР, Танзанію, Зімбабве, Ботсвану, Сейшельські острови, Бурунді, Острів Мен, Австрію, Боснію і Герцеговину, Пакистан, Кубу, Україну, Антигуа й Барбуду, Сент-Кітс та Невіс, Сент-Люсію, Гренаду та Кайманові острови, Угорщину, Казахстан, Ґану, Сінгапур, Мальту та інші країни.