+38 (050) 608-66-64 пн. - пт 10:00 - 18:00

365 жіночих історій Харкова

Про історію м. Харкова та Харківщини, відомих іменами славнозвісних  історичних, громадських діячів,  науковців й винахідників, освітян та культурних діячів, героїв війн та праці написано багато книжок, складено путівників, видано альбомів. Але, на превелику жаль, в цих книжках жіночу історію представлено дуже обмежано.

Жіночі сторінки м. Харкова – одного з найбільших наукових, освітніх, промислових, мистецьких центрів так само, як жіночі сторінки української й світової  історії майже не висвітлені в літературі, в дослідницьких проектах, в Інтернеті.

Імена жінок, які зробили значний внесок в історію не лише міста, але й дореволюційної Росії, Радянського Союзу, незалежної України, їх роль у розвитку науки й культури, освіти й промисловості не знайшли відображення у пам’ятниках, назвах вулиць та площах міста.

У 2019 р. Харків відзначає 365 річницю від дня заснування.

В ознаменування цієї дати, у рамках Місяця жіночої історії  Центр гендерної культури розпочав проект  “365 жіночих історій Харкова”. Проект стане своєрідним пам’ятником всім жінкам,  чиї імена в той чи іншій спосіб пов’язані із Харковом:  народилися, жили, навчалися, працювали, творили та вже пішли з життя, але своїм життям та творчістю вписали багато славних сторінок в історію Харкова та України.

Джерелом пошуку фактичного матеріалу стануть архіви, бібліотеки, інтернет, музеї та усні історії рідних, близьких та знайомих.

Аудіоверсія проекту

Кураторка проекту: Тетяна Дрожжина

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.