Акценти Всесвітньої кампанії “16 днів проти насильства” у 2020 році

16 days of activism against gender-based violence 2020

2020 рік став непростим для всього світу через пандемію коронавірусу. Важкі соціально-економічні випробування мають вплив на загострення багатьох соціальних проблем. Майже всі міжнародні організації, які опікуються правами жінок, говорять про загострення вразливості жінок та дівчат з причини стресогенних факторів: соціальної ізоляції, збільшення навантажень, зменшення заробітків, втрати роботи, а також гендернозумовленого насильства.  

Під час Всесвітньої кампанії “16 днів проти насильства” щороку світова спільнота якнайбільше впроваджує різноманітні заходи, флешмоби та акції на підтримку вразливих груп. Цьогоріч кампанія буде зосереджуватися на тому, щоб посилити голос жінок-працівниць неформальної економіки. Водночас буде продовжено активізм стосовно ратифікації Конвенції МОП 190, яку прийнято у 2019 році задля просування ідеї майбутнього сфери праці вільної від насильства та домагань. 

Ратифікація Конвенції МОП 190 та рекомендацій є критично важливими: це дозволить вимагати від урядів  відповідальності за припинення дискримінації, насильства та експлуатації, з якими стикаються жінки в неформальному секторі економіки. Також це дозволить вимагати від урядів визнати права цих працівниць,  прийняти низку законів та політик, виділити фінанси  на подолання проблеми

Враховуючи основні тези Всесвітньої кампанії-2020, Центр гендерної культури виступає соорганізатором 16-денного онлайн-марафону з жіночої фінансової безпеки, ініційованому ГО “Вік Можливостей”. Щодня з 25 листопада по 10 грудня протягом 30 хвилин учасниці марафону обговорюватимуть важливі фінансові питання з запрошеними спікерками: коучками, психологинями, маркетологинями.

Учасниці Марафону отримають:

  • навички самодопомоги та профілактики економічного насильства;
  • практичні рекомендації щодо зміцнення фінансового становища;
  • допомогу у визначенні власних сильних сторін та самореалізації;
  • енергію та натхнення зробити перший крок до фінансової стабільності;
  • підтримуюче жіноче оточення.

Детальна програма заходу: https://www.facebook.com/events/572060790304574/

Поза цим Центр гендерної культури буде проводити інтерактивні спілкування з молоддю,  інформаційні сесії з партнерськими жіночими організаціями, а також приймати відвідувачів та відвідувачок у Музеї жіночої та гендерної історії (відповідно до карантинних обмежень).

Селфі картки “Я проти насильства”