Активності Центру гендерної культури під час карантину

Активності ЦГК

Карантинні обмеження в Україні поступово послабляються й Центр гендерної культури, як і багато інших організацій, повертається до продуктивної роботи в офлайн. Не зважаючи на режим вимушеної ізоляції, команда Центру з допомогою платформ та інструментів дистанційної роботи, продовжувала реалізовувати завдання проєктних напрямків.

У «Майстерні гендерночутливого вчительства» відбулися два організаційно-технічні вебінари для шкіл, що впроваджують мініпроєкти. Педагогині змогли отримати поради та обговорити спірні питання. Поза цим відбувся й вебінар для шкільних гендерних експерток, де вони презентували свої тематичні роботи та звіти.

У Тренінговому центрі пройшли два вебінари «Ненасильницьке спілкування як стратегія в сім’ї та бізнесі» від психологині Юлії Кобікової та майстер-клас «Як позбавитися страху публічних виступів?» від експерта Олександр Сталіна. До Дня Європи в Україні для дітей та дорослих організовано гру на ресурсі Kahoot «Єдність у різноманітті», де учасниці та учасники змагалися у рівні знань про Європейський Союз.

Протягом карантину Студія жіночого лідерства залучила до своїх подій ініціативних учасниць тренінгових програм, які запропонували цікаві заходи. Під час сесії з арт-терапії від психологині Юлії Кулик учасниці працювали з арт-технікою німецького психотерапевта Удо Байєра “Квітка жіночої сутності”.

Майстер-класи «Як розпізнати та побороти депресію» та «Психічні розлади й особиста безпека” за участі лікарки-психіаторки Олени Ямпольської були корисними учасницям та учасникам з точки зору отриманих медичних знань та експертних порад.

Ресурсною зустріччю для лідерок стало спілкування з Танею Петовар – правознавицею з Сербії та тренеркою Студії жіночого лідерства, яка запропонувала воркшоп «Досвід ретріту та його вплив на лідерок». Під час розмови учасниці торкнулися обговорення відмінностей та схожості умов карантину в Сербії та Україні, різних сценаріїв «життя після карантину», можливостей відновлення сфер економіки та перспективи бізнесу у світі після впливу вірусу.

Центр підтримки та розвитку мікробізнесу не залишив без уваги підприємиць, які долучалися раніше до тренінгових програм Центру гендерної культури. Завдяки вебінару «Онлайн-інструменти для МСБ» від експертки Олени Сергієнко підприємиці поглибили свої знання щодо використання онлайн-інструментів для управління командою.

Онлайн-консультація з психологом Сергієм Красіним «Протидія професійному вигоранню» допомогла учасницям розібратися у розпізнаванні професійного емоційного вигорання та його симптомів, а також зрозуміти власний емоційний стан.

«Формула самопідтримки для підприємиць» від Вікторії Мельман надала учасницям черговий ресурс профілактики емоційного вигорання у підприємницькій діяльності та особистісному житті.

«Дитяча площАРТка» дистанційно організувала дві зустрічі у сімейному коворкінгу. Учасниці ділились досвідом перебування вдома та поєднанням самоізоляції з піклуванням про дітей, виконанням своїх професійних справ та підтримкою в нормі психологічного самопочуття.

Збір дитячих фотоісторій «Речі в рамках стереотипів» став основою для створення відеоролику, в якому дитячі фото продемонстрували бачення історій за рамками стереотипів.

Опитування «Домашня робота для дітей та батьків» дозволило зібрати відповіді, що потім врахувалися для розуміння масштабів самозайнятості дорослих та дітей на карантині.

Окрім зазначених проєктних заходів у Центрі гендерної культури відбулися й загальні події:

Всі перелічені заходи та події відбувалися в межах реалізації проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» за фінансової підтримки Європейського Союзу.