
З 17 до 21 травня у Києві пройшов майстер-клас «Український громадський архів усної історії» – проект, що впроваджується Фундацією «Добра воля» (Польща) та низкою громадських організацій з Києва, Харкова, Львова, Тернополя за підтримки Польсько-Американського фонду Свободи у рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».
Проект має на меті створення громадського архіву – альтернативного архіву української усної історії.
У програмі заходу навчання технології збирання та обробки української усної історії, обмін досвідом та проекти українських громадських організацій, що працюють із усною історією та активне спілкування учасниць майстер-класу.
Усна історія є доповненням до офіційно написаної історії. Вона зосереджена на зборі, аналізі та збереженні фактів у вигляді усного свідчення учасників/учасниць з метою акцентуації на минулому через історію особистісну, через їхній власний досвід.
Під час майстер-класу було презентовано проект Центру гендерної культури «Gendermuseum – простір для діалогу» та діяльність, яку проводять Центр та гендерний музей у напрямі збереження жіночої усної історії.
Партнери проекту: Національна Рада жінок України (Київ), Центр по роботі з жінками (Київ), «Київська школа рівних можливостей» (Київ), Центр гендерної культури (Харків), Українська асоціація усної історії, КМЦС «Родинний дім» (Київ), «Партнерство» (Тернопіль), Development Foundation (Львів).