
Протягом 2020-2022 років Центр гендерної культури брав участь у міжнародному проєкті «Культури дітонародження: подорож крізь європейську історію і традиції щодо дітонародження та материнства».
У Центрі проведено багато івентів у форматах, які стали новими й корисними для цільових аудиторій Центру.
Серед цих подій:
- три зустрічі жінок у BirthCafe дозволили учасницям поділитися відчуттями та емоціями у різні періоди вагітності та досвідом і спогадами про пологи https://www.genderculturecentre.org/birth-safe-unikalniy-format-rozmovi-pro-na/;
- творчий ворк-шоп залишив у Музеї три арт-об’єкти, що символізують певні аспекти Культури дітонародження в Україні https://www.genderculturecentre.org/maysternya-spivtvorchosti/;
- круглий стіл за участі експерток в медицині, психології, соціології дав можливість ознайомитися із різними поглядами на актуальні проблеми дітонародження в Україні https://www.genderculturecentre.org/prikhovana-storona-ditonarodzhennya.
Значною подією проєкту стала робота виставки «Культура дітонародження: народжувати та народжуватися» у Музеї жіночої та гендерної історії. Унікальні експонати, представлені на експозиції та інтерактивні екскурсії знайомили відвідувачів та відвідувачок з історичними фактами та сучасними тенденціями, пов’язаними з народженням дітей https://www.genderculturecentre.org/pro-vistavku-kultura-ditonarodzhen/.
У квітні на сайті Центру гендерної культури в розділі «Скарбничка» розміщено каталог проєкту, який дає можливість детальніше ознайомитися з методологією, діяльністю партнерських організацій та різноманітними історіями про дітонародження від жінок з різних кутів світу.