

З березня 2020 року Центр гендерної культури надаватиме організаційну та технічну підтримку жіночим правозахисним організаціям з Донецької, Харківської, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей в рамках чотирирічного проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що реалізується міжнародною організацією Pact Ukraine у партнерстві із ВГО Центр «Розвиток демократії» та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Міністерства закордонних справ Канади.
Міжрегіональними хабами в Україні також стали Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії», Херсонська ГО «Громадський центр «Нова генерація», Львівська ГО Центр «Жіночі перспективи», Всеукраїнська громадська організація «Жіночий консорціум України».

18-19 лютого у Києві пройшла дводенна зустріч команд п´ятьох відібраних організацій з представництвом Pact Ukraine, під час якої офіційно підписано угоди про співпрацю. Також у програмі зустрічі відбулось знайомство з метою, завданнями та основними напрямками проєкту.
Протягом 4 років передбачається, що обрані осередки оцінять власний потенціал та надаватимуть орг- та техпідтримку 13 організаціям із закріплених областей кластеру. Поза цим для зміцнення потенціалу організацій заплановано створення коаліцій, зустрічі з представництвом влади на місцях, нетворкінги, менторська підтримка та інші проєктні активності.
У рамках проєкту 20 лютого Центр гендерної культури відвідали почесні гості: Лорі Роджерс, заступниця директора Програми Міжнародного розвитку України Міністерства Закордонних справ Канади, Олена Трапезнікова (Посольство Канади в Україні), Олена Герасимова, Олеся Гальчиньска, Вікторія Черевко (Pact Ukraine) та Мілена Горячковська (Український жіночий фонд). Вони відвідали Музей жіночої та гендерної історії та написали у Книзі відгуків «Ви робите велику справу! Близько 40 хвилин експозиціями музею і раптово приходять відповіді на ключові запитання…»

Відбулась зустріч із представницями жіночих організацій, під час якої її учасниці обговорили пріоритетні теми у сфері жіночого руху. Основними викликами, шо постають перед українським суспільством у напрямку подолання гендерної нерівності й потребують привернення уваги української та міжнародної спільноти є недостатньо розвинене жіноче лідерство, гомофобія, мова ворожнечі та суспільні упередження. Обговорення актуальних тем було продуктивним й надало можливість гостям зробити необхідні висновки стосовно подальшої взаємодії.
