ЦГК долучається до просування гендерної рівності у системі профтехосвіти

ЦГК долучається до просування гендерної рівності у системі профтехосвіти

19 жовтня 2021 р. експертки Центру гендерної культури провели першу сесію з розробки модельної дорожньої карти з просування гендерної рівності в системі профтехосвіти. Розробка дорожньої карти та подальше її впровадження відбуватиметься в межах Програми EU4Skills.

Модельна дорожня карта окреслить основні цілі, завдання та план заходів, які необхідно впровадити на рівні регіонів задля забезпечення гендерної рівності в системі профтехосвіти. Модельна дорожня карта буде адаптована під особливості регіонів та апробована у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.

В онлайн заході взяли участь представники/-ці Міністерства освіти і науки України, Департаментів (управлінь) освіти і науки, співробітники/-ці закладів профтехосвіти, навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) із 7 пілотних регіонів, загалом більше 40 осіб.

Під час сесії учасники/-ці отримали інформацію щодо нормативно-правового підґрунтя впровадження гендерної рівності, основних сучасних гендерних трендів та успішного досвіду європейських країн щодо впровадження ідей гендерної рівності у систему профтехосвіти.

У ході подальшого мозкового штурму, були визначені наступні гендерні проблеми у системі профтехосвіти: (а) стереотипне мислення щодо професій, (б) нехтування гендерним аналізом та моніторингом у закладах профтехосвіти, (в) відсутність гендерного паритету в педагогічних колективах, (г) неврахування гендерної складової у викладанні, (д) низький рівень підготовки викладацького складу щодо гендерних питань, (е) ігнорування гендерних аспектів у проєктуванні освітнього простору.

Наступна сесія запланована на 2 листопада 2021 р.

EU4Skills – це програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Програму підтримують ЄС та його держави-члени Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія. Загальне фінансування програми складає 58 млн євро. Мета програми – підвищити ефективність реформи, покращити якість та привабливість профтехосвіти та її відповідність вимогам ринку праці, провести навчання керівників закладів та викладачів, а також модернізувати обрані заклади профтехосвіти у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. Тривалість: 2019-2023 рр. Програму в Україні виконують Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW), а також установи з країн, що співфінансують EU4Skills.