
25 жовтня в рамках Тижня дій за роззброєння у світі відзначається Міжнародний день боротьби жінок за мир. Уперше заходи до цієї події були проведені у 1980 році за рішенням Міжнародної демократичної федерації жінок. Актуальною залишається ця дата й на сьогодні.
Щороку долучення жіноцтва до процесів врегулювання конфліктів у напрямку забезпечення миру доводить свою ефективність. Голоси жінок стають потужною силою. Через збільшення участі жіноцтва в антидискримінаційних акціях, мирних перемовинах та інших миротворчих процесах досягається вагомий результат у захисті прав та свобод людей по всьому світу.
У 2000 році була прийнята Резолюція Ради Безпеки ООН «Жінки. Мир. Безпека», одним з ключових меседжів якої стало обов’язкове, постійне та цілеспрямоване включення жінок до всіх аспектів миротворчих процесів. Відтоді у багатьох країнах зроблено багато ефективних кроків на підтримку Резолюції.
В Україні прийнято Національний план дій на втілення пунктів Резолюції, затверджуються обласні програми та плани. До цього процесу долучається й громадський сектор. Зокрема, в багатьох областях створюються коаліції партнерських організацій задля ефективного втілення локальних планів. На Харківщині, завдяки підтримці Українського жіночого фонду, створено коаліцію #Харківщина1325, до складу якої входять представництво державних установ, силових структур, навчальних закладів та громадських організацій. Координує діяльність Коаліції Центр гендерної культури.
З огляду на те, що в Україні йде війна, сьогодні як ніколи долучення жіноцтва до процесів миротворення стає надважливим. І власне дії жінок через службу в армії, допомогу цивільному населенню у вирішенні гуманітарних питань, активну діяльність із залучення міжнародного товариства, свідчать про великий внесок, що роблять жінки на всіх паралелях суспільно-економічного життя. У Міжнародний день боротьби жінок за мир Центр гендерної культури бажає всім наснаги, оптимізму, перемоги та миру в Україні.