День захисників та захисниць в Україні

14 жовтня 2021 року в Україні вперше відзначається День захисників та захисниць, який отримав оновлену назву згідно із Законом України «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України» від 14 липня 2021 року. Необхідність гендерного балансу в назві свята давно обговорювалась у суспільстві. І справа не тільки в назві, за змінами стоїть велика роль внеску українських жінок.

Не зважаючи  на те, що у суспільстві по-різному ставляться до участі жінок в захисті суверенітету країни, а у  дитячих садках та школах продовжує існувати стереотипне ставлення до 14 жовтня як до свята хлопчиків, кількість військовослужбовиць зростає. За  офіційними даними  у порівнянні з 2014 роком вона збільшилася вдвічі й наразі у Збройних Силах України проходить службу 31757 жінок, що складає 15,6% від загальної кількості військовослужбовців. Це один із найвищих показників кількості жінок, які служать у війську, у співвідношенні до загальної чисельності Збройних Сил у порівнянні з багатьма арміями  світу.

Центр гендерної культури вітає захисників та захисниць України зі святом й бажає професійних успіхів, здоров’я, миру та злагоди.