Державна «гаряча» лінія 1547

Державна «гаряча» лінія 1547

Наприкінці грудня 2019 р. Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 1145 «Про поширення експериментального проекту із створення «єдиного входу» опрацювання звернень громадян та запитів на публічну інформацію на опрацювання звернень та повідомлень про/або від осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або про загрозу вчинення такого насильства, відповідно до якої прийом звернень та повідомлень про/або від осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або про загрозу вчинення такого насильства здійснюватиметься за телефонним номером 15-47.

З нового року розпочалися фахова підготовка консультантів/ток, а також облаштування самого центру. Відкриття 16-канального кол-центру вже відбулося і практика реагування на випадки насильства пілотно відпрацьовується саме у Харкові. Роботу «гарячої лінії» по всіх регіонах України буде запроваджено впродовж декількох місяців.

Дзвінки до кол-центру зі стаціонарних та мобільних телефонів є безкоштовними. У випадках, що перелічені в Постанові, абонентки/ти цілодобово зможуть отримати інформаційну допомогу щодо існуючих сервісів для постраждалих. Також за запитом абонентам/кам буде надана кризова соціально-психологічна допомога.