Друга петиція з вимогою ратифікації Стамбульської конвенції набрала 25000 голсів

10 Стамбульської конвенції

28 січня 2022 року електронна петиція із закликом до Президента України про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами зібрала 25000 підписів. Це вже друга петиція за останні два роки, яка долає прохідний бар’єр голосів для подальшого розгляду. Згідно законодавства після збору голосів Президент України зобов’язаний дати відповідь протягом десяти робочих днів з моменту оголошення про початок розгляду звернення.  

5 червня 2020 року Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції. Документ повністю готовий ще з 2020-го року та пройшов через всі потрібні міністерства. Залишається лише винесення на голосування Верховної Ради. Проте цього кроку досі не зроблено.

З метою посилення уваги до теми Стамбульської конвенції в України наприкінці 2021 року була проведена інформаційна кампанія, а у переддень старту «16 днів проти насильства» ГО «Марш жінок» зареєстрували електронну петицію. В ході кампанії було організовано багато заходів, серед яких акція «Відчинимо правду про насильство», написання звернень до депутатства всіх рівнів, активний постинг в соціальних мережах. Ці події змогли активізувати українське суспільство і петиція знов була підтримана.

«Ми чекаємо почути реальні строки винесення законопроєкту про ратифікацію Стамбульської конвенції на голосування! Нас не влаштовують пусті обіцянки, нам потрібна конкретика. Слідкуйте за нашими постами — будемо повідомляти про все. А поки мобілізуймося та готуємось вийти на Марш жінок 8-го березня!», — звернулися до своїх підписниць та підписників ініціаторки петиції-членкині ГО «Марш жінок» на сторінці у фейсбуці.


Стамбульська конвенція — це міжнародна угода Ради Європи щодо насильства проти жінок та домашнього насильства, відкрита для підписання 11 травня 2011 року у Стамбулі. Конвенція набула чинності 1 серпня 2014 року. Станом на 2018 рік конвенцію підписали 45 країн. Україна підписала документ 7 листопада 2011 року.