European Democracy Days – 2019

European Democracy Days – 2019

#ThinkTwice (Подумай двічі) – слоган, під яким проходили у Брюсселі #EDD – European Democracy Days – 2019. Європейські дні розвитку проводяться Європейською Комісією та щорічно збирають  задля обміну ідеями і досвідом представників та представниць організацій, що опікуються розвитком суспільства.  Цьогорічна назва мегаподії, у якій взяли участь понад 100 організацій з різних куточків світу – «Долаємо нерівності: будуємо світ, який не залишає нікого позаду», а її мета –  створення нових партнерств, пошук інноваційних рішень для найбільш серйозних світових викликів, серед яких найгостріші – бідність та різноманітні дискримінаційні практики щодо людей різної статі, віку, національностей тощо. Питання гендерної рівності були у центрі уваги. Два дні презентацій, знайомств та зустрічей, діалогів та дискусій.

Вперше в події такого рівня взяв участь Центр гендерної культури, який презентував власну діяльність та проекти. За часи роботи до стенду Центру завітали понад 50 учасників та учасниць з громадських об’єднань, проєктів, фондів та інших організацій з Уганди, Нігерії, Іспанії, Польщі, Бельгії, Росії, Італії, Великобританії, Таджикистану, Австрії, Алжиру тощо.

Всі вони цікавилися, ставили різноманітні запитання щодо стану гендерної рівності в Україні та просили розповісти про проєкт. Й всі вони отримали інформацію щодо активностей та проєктів Центру гендерної культури та Музею жіночої та гендерної історії,  історії їх  створення, можливостей для партнерства. Бажаючі мали можливість передивитися видання Центру та музею, відео «Крізь скляну стелю» та сантиметр «Виміряй гендерну рівність». Багато хто з них виявили бажання сфотографуватися на пам’ять із селфі-картками та взяти участь у створенні постеру для колекції музею.