Феміністична фотосесія у Музеї жіночої та гендерної історії

Феміністична фотосесія у Музеї жіночої та гендерної історії

Вчетверте у Місяць жіночої історії у залах Музею жіночої та гендерної історії пройшла подія – фотосалон Олімпії де Гуж.

Олімпія де Гуж

Олімпія де Гуж – французька письменниця і журналістка, політична діячка, феміністка, авторка «Декларації прав жінки і громадянки» (1791), найбільш відома як діячка руху, що відстоював рівність французьких жінок та чоловіків. Тому не дивно, що її ім’я було обрано для назви феміністичної зустрічі жінок, які протягом заходу перевтілюються на видатних політикинь, науковиць, правозахисниць тощо та розповідають про них маловідомі або зовсім невідомі історії..

Цього року архівна колекція музею поповниться світлинами жінок, які вписали своїм життям та творчістю не одну сторінку в світову та українську історію. Серед них: українська поетка Ліна Костенко, українська феміністка, філософиня та письменниця Соломія Павличко, американська акторка Одрі Хепберн, японська суфражистка Комако Кімура, мексиканська художниця та феміністка Фріда Кало, дослідниця, мандрівниця та письменниця Фрейя Старк, засновниця українського жіночого руху Наталя Кобринська, російська філософиня Олена Реріх, казахська танцівниця та педагогиня Шара Жиєнкулова, українська кулінарка Дарія Цвєк, українська письменниця, скульпторка, громадська діячка Оксана Лятуринська, американська журналістка, письменниця, феміністка Неллі Блай тощо.

Зважаючи на карантинні обмеження традиційний формат заходу був видозмінений, але учасниці дотримувалися всіх вимог і поставилися з розумінням та відповідальністю до пропонованих змін.

Центр гендерної культури дякує візажисткам та перукаркам ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг», фотографиням Ірині Алмазовій, Ірині Гаєвій, Анні Бовкун та фотографу Дмитру Мартиненку за фахову допомогу, а також всім героїням за активну участь.