Феміністична фотовечірка у Центрі гендерної культури

Феміністична фотовечірка у Центрі гендерної культури

В останні часи приділяється багато уваги розкриттю історичної правди стосовно ролі жінок у творенні історії. Різноманітні дослідження та наукові праці відкривають широкому загалу велику кількість реального фактажу про участь жінок  в науці, політиці та мистецтві. Дуже активно в цьому напрямку працює й Центр гендерної культури, який завдяки виставковим залам та екскурсіям у Музеї жіночої та гендерної історії надає відвідувачкам та відвідувачам корисну інформацію.

Яскравим прикладом привернення уваги до ролі в історії видатних, але часто  невідомих жінок є феміністичний фотопроєкт «Фотосалон Олімпії де Гуж», який вже третій рік поспіль організовано у просторі Центру гендерної культури за ініціативи керівниць Лабораторії креативної журналістики Дитяча площARTка. Під час чергової фотосесії було створено та презентовано понад 20 образів історичних постатей.

Креативні харків’янки  ретельно підійшли до вибору образів. На одному майданчику одночасно зустрілися представниці різних історичних епох, сфер діяльності та суспільних прошарків. Королева Марія Антуанетта та цариця Клєопатра, художниця Софія Левицька та актриса Вероніка Лейк, суфражистка Емелін Панкхерст та художниця  Лідія Тремері, льотчиця Амелія Ерхарт та створювачка балетної пачки Варвара Каринська,  казахська оперна співачка Куляш Байсеїтова та мексиканська мисткиня Фріда Кало стали неординарними гост’ями салонної зустрічі.

Учасниці ділилися думками та почуттями, що вплинули на їхній вибір, розповідали про жінок, які залишили власну сторінку в історії.

Завдяки умінням запрошених б´юті-експерток кампанії «Мері Кей» Наталії Руденко, Олени Савченко, Наталії Гавшиної та парикмахерок-стилісток Олександри Брагіної й Дарини Брагіної, учасниці вийшли напрочуд схожими на своїх героїнь. А майстерність запрошених фотографів та фотографинь – Дмитра Мартиненка, Юліани Колодько та Катерини Погрібної допомогла зафіксувати «іменитих» гостей у фотоархіві Музею.

Ще однією «родзинкою» фотовечору стало знайомство учасниць з виставою «Тетаральної лабораторії 29» під керівництвом Олени Худошиної. Акторки у формі плейбек-театру показали бачення декількох жіночих історій, а також оригінально програвали реальні запити від глядачок.

Центр гендерної культури завдячує всім учасникам та учасницям «Фотосалону Олімпії де Гуж». Це дійсно важлива справа — робити жіночу історію більш видимою, щоб дівчата та жінки могли обирати рольові моделі у житті й натхненно втілювати свої мрії.