Феміністична ініціатива “Жіноча історична ніч”

Вже 16 рік поспіль у світі проходитимуть заходи на підтримку ідеї видимості жіноцтва у громадських просторах європейських країн. Жіноча історична ніч є унікальною ініціативою, початок якій поклали норвезькі активістки ще у 2006 році. Відтоді щорічно до ініціативи приєднувалися та приєднуються інші європейські країни. 

Рівно о 20.00 8 травня жінки, які беруть участь в акції, збираються на центральних площах міст, сіл та селищ з підготовленими плакатами, на яких зображені видатні місцеві жінки. Наступним кроком є розклеювання плакатів у громадському просторі.  Відбувається це для для того, щоб звернути увагу влади та громадськості до проблеми відсутності найменування вулиць на честь жінок.

Якщо провести візуальний аналіз більшості місцевих карт в українських містах, можна чітко відмітити непропорційність назв вулиць на честь відомих чоловіків та жінок. І це постійно було проблемою в радянські та пострадянські часи. Зараз у відповідь на воєнні події  в Україні у великих містах активно йдуть процеси з перейменування багатьох громадських об’єктів. Слід зазначити, що українські феміністичні організації наразі також ініціюють активні дії у напрямку забезпечення гендерного балансу в топоніміці міст та селищ.

Центр гендерної культури запрошує приєднатися до ініціативи в онлайн-форматі і розмістити 8 травня ввечері на своїх сторінках у соціальних мережах інформацію з портретами українських жінок, зразок яких можна взяти з сайту Центру  за лінком https://www.genderculturecentre.org/zhinocha-istorichna-nich-listivki/, і додати тематичні хештеги #Жіноча_історична_ніч #Womens_historic_night