Феміністичний інтерактив «Пекін — 25+» у Центрі гендерної культури

15 вересня відбувся феміністичний онлайн-інтерактив «Пекін — 25+» за ініціативи Апарату Уповноваженої з гендерної політики у партнерстві із  Центром гендерної культури.

Подію було присвячено 25-річниці четвертої Всесвітньої конференції зі становища жінок, що відбулася у 1995 р. у Пекіні. Саме тоді  її учасницями із 190 країн було прийнято Пекінську декларацію та Платформу дій. Ці документи стали важливим інструментом підтримки жінок у всьому світі й досі мають значний вплив на гендерну політику країн.

Представниці українського жіночого руху долучилися до діалогу із запрошеними спікерками — Катериною Левченко та Оленою Сусловою. Обидві гості були учасницями конференції в Пекіні. 

Урядова уповноважена з гендерної політики Катерина Левченко розповіла про впровадження положень Платформи дій в України й головні досягнення в нормативно-правовому полі.

Правозахисниця та гендерна експертка Олена Суслова поділилася спогадами про Пекінську конференцію, у якій Україна брала участь уперше як незалежна країна.

Також учасниці онлайн-інтерактиву обговорили сучасні виклики, що стоять сьогодні перед  українським жіночим рухом. 

Переглянути відео зустрічі: