Фемінітиви – у класифікаторі професій

Обирай професію за покликанням

Більше року минуло з ухвалення нової редакції Українського правопису, де вперше було унормовано творення фемінітивів. Проте, не дивлячись на суспільний запит, законодавчо у переліку професій донедавна все залишалося без змін.

18 серпня 2020 Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України затвердило наказ про зміну № 9 до класифікатора професій. В офіційному документі  йдеться про внесення змін до певних назв професій, наприклад «Глава Адміністрації Президента України» змінено на «Керівник Офісу Президента України».

Також у наказі окремим пунктом зазначено наступне: «за потребою користувача, при внесенні запису про назву роботи до кадрової документації окремого працівника, професійні назви робіт можуть бути адаптовані для означення жіночої статі особи, яка виконує відповідні роботи» і наведено приклади «інженер – інженерка, верстатник – верстатниця».

Новина набула широкого розголосу та підтримки на багатьох гендерних платформах, бо вживання фемінітивів на офіційному рівні є черговим кроком країни до забезпечення рівних прав та можливостей жінок й чоловіків.