+38 (050) 608-66-64 пн. - пт 10:00 - 18:00

Форум-театр

forum-theatre

Проект «Форум театр в Центрі гендерної культури» покликаний звернути увагу на гендерну рівність завдяки унікальній методиці Театру пригнічених, яку започаткував Аугусто Боаль.

Сутність методики полягає в тому, щоб звичайні люді-не актори, спробували дослідити тему пригнічення, дискомфорту, соціальних проблем та явищ, з якими вони стикаються у сьогоденні та за допомогою ігор, вправ, форум-вистави зробили крок в пошуку варіанту зміни ситуації.

Дуже важливим в Форум театрі є досвід учасників та учасниць, бо змінити запропонований сюжет може будь-хто, зробивши інтервенцію-заміну діючої особи, що відчуває на собі пригнічення. В Форум театрі нема правильних чи неправильних дій, нема позитивних персонажів чи негативних, є лише власне ставлення особи до тієї чи іншої ситуації.

Завдяки іграм та вправам, які є частиною методики, відбувається так звана «демеханізація», коли людина здатна вийти за рамки встановлених суспільством правил, «норм», стереотипів. Це сприяє встановлення рівноваги та рівності.

Створення сюжету форум – вистави відбувається за принципом схожості для всіх, хто бере участь у написані сценарію ситуацій. Тому при перегляді постановки кожна та кожний згодні з реальністю того, що відбувається. Створення майданчика для діалогу, обговорення тих проблем, які були висвітлені в виставі, є одним з важливих задач методики. Але головним в театрі є дія! Тому висунуті пропозиції щодо зміни ситуації мають бути програвані. Це дає можливість усвідомити чи можливо змінити ситуацію, яка стратегія може бути успішною в тому чи іншому випадку, взяти на власне використання запропоновані ідеї.

Форум театр не дає готових відповідей як змінити ситуацію, він лише допомагає замислитися над існуючими проблемами суспільства, створює можливість почути думки інших та врахувати їхній досвід, використати успішні сценарії поведінки у своєму житті.

Бо все життя – театр, і ми в ньому актори й акторки!

Кураторка проекту: Вікторія Преображенська

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.