
21 квітня 2021 року Центр гендерної культури провів онлайн-форуму «Жіноче лідерство в турбулентні часи». Форум став своєрідним фіналом реалізації трирічного проєкту “Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді”, що фінансується Європейським Союзом. Для понад 100 учасниць форум дав можливість отримати підтримку у складні часи пандемії, спричиненої COVID-19.
Програма форуму складалася з двох блоків. Під час пленарної частини міжнародні та українські експертки у сфері забезпечення гендерної рівності поділилися власним баченням проблем українського лідерства та кроків щодо їх вирішення.
На початку події до вітального слова було запрошено програмну менеджерку Представництва Європейського Союзу Тетяну Шульгу. Далі з експертними виступами до пленарної частини долучились:
• Лілія Гриневич – міністерка освіти і науки України (2016-2019), кандидатка педагогічних наук;
• Надія Стефанів – суддя Верховного Суду, президентка ГО «Всеукраїнська асоціація жінок-суддів»
• Марфа Скорик – директорка Київського інституту гендерних досліджень.
• Сюзанна Веллфорд – CEO та засновниця школи жіночого лідерства Running Start, Вашінгтон.
Наприкінці пленарної частини проєктна менеджерка Центру гендерної культури Тетяна Чернецька представила основні досягнення та результати трирічного проєкту.
Після перерви форумчанкам були запропоновані 3 майстер-класи, під час яких можна було отримати практичні інструменти з підвищення рівня мотивації та енергії, попередження емоційного вигорання і забезпечення фінансової незалежності і особистої безпеки.
Юлія Кулик – психотерапевтка, лідерка проєктів з підтримки материнського психічного здоров‘я в Україні та Олена Ямпольська, позаштатна консультантка НСЗУ з питань психіатрії, завідувачка гострого чоловічого відділення, психіаторка провели майстер-клас “Як зберегти внутрішній ресурс у кризові часи”.
Ліліана Семенюта, коучка, бізнес-тренерка, голова ГО “Вік можливостей” відповідала на запитання учасниць майстер-класу “Як ефективно досягати фінансової незалежності”.
Про генерацію креативних рішень та адаптацію до змін форумчанки обговорювали з Наталією Таран – засновницею та консультанткою BI-vers consulting, викладачкою Каразинської школи бізнесу.

Фінальним акордом форуму стала спільна робота з генерування ідей стосовно перспективних шляхів з підсилення ролі жіноцтва у різних сферах життєдіяльності суспільства. В результаті взаємодії окреслилися кроки та напрямки співпраці у майбутньому, серед яких підписання розробленої Центром гендерної культури «Декларації гендерночутливої організації».