Генеральний Секретар ООН про зростання в умовах пандемії випадків гендерно зумовленого насильства

Генеральний Секретар ООН про зростання в умовах пандемії випадків гендерно зумовленого насильства

Самоізоляція та карантин – вимушені умови, в яких опинилися люди більшості країн світу. Хоча ці заходи з одного боку стримують поширення COVID-19, але з іншого стають для населення новим економічним та психологічним випробуванням. На думку експертів та експерток, за умов карантину загострюється проблема гендерно зумовленого насильства. Випадки домашнього насильства частішають й невтішна статистика зростає. У сучасних умовах пандемії однаково страждають жінки та дівчата як у розвинених країнах, так і у країнах, що розвиваються.

Про реальну загрозу життю та здоров’ю жінок і дівчат зазначив у своєму відеозверненні до світової спільноти 5 квітня 2020 року Антоніу Гуттериш – Генеральний Секретар ООН. За словами Генсека, кількість звернень до соціальних служб за час карантину у світі подвоїлась, але поряд з цим захистити постраждалих належним чином уряди країн неспроможні. На заваді стають перезавантаженість та нестача персоналу у медичних закладах й органах поліції. Також Генеральний Секретар зазначив, що робота місцевих груп підтримки паралізована або їм не вистачає коштів на функціонування. Деякі притулки для постраждалих від насильства закриті, інші – переповнені.

У промові політик закликав усі уряди обов’язково включити у загальнодержавні плани та програми протидії COVID-19 – запобігання насильству щодо жінок. Для цього він пропонує урядам збільшити об’єми фінансування відповідних служб для роботи в онлайн-режимі, а також посилити увагу до судового переслідування осіб, які скоїли насильство відносно жінок та дівчат. Генеральний Секретар озвучив пропозицію створити у продуктових магазинах та аптеках аварійні системи сповіщення про загрозу скоєння насильства, бо жертвам злочинів дуже важливо мати можливості для звернень в умовах ізоляції та карантину.

Наприкінці Антоніу Гутерриш закликав всіх мобілізуватися у важкі часи пандемії й разом протидіяти соціальній проблемі гендерно зумовленого насильства.