«Голос жінок і лідерство – Україна»

«Голос жінок і лідерство – Україна»

Понад 40 представниць та представників жіночих та феміністичних організацій з Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Луганської, Полтавської, Сумської та Харківської областей, приїхали 14 листопада до Центру гендерної культури на першу регіональну презентацію проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що розпочинає впроваджуватися Українським жіночим фондом у партнерстві із Міжнародним фондом «Відродження» та громадською організацією «Ла-Страда Україна» за фінансової підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади.

У Центрі учасниць та учасників зустрічі чекала насичена програма, яка розпочалася екскурсією Музеєм жіночої та гендерної історії. Надалі Наталія Карбовська, директорка проєкту відкрила презентаційну програму та представила мету та завдання п’ятирічного проєкту, метою якого є підтримка жіночого руху в Україні. Умовами передбачені різні варіанти грантової підтримки жіночих організацій: від багаторічної до грантів швидкого реагування. Далі відбулась відкрита розмова про рух, про жіночі і феміністичні організації, про цінності, які мають їх об’єднувати, а ще про те, як разом ставати сильнішими і що робити аби жіночий рух в Україні ставав більш впливовим і помітним.

Цікавим для аудиторії стало ознайомлення із результатами соціологічних досліджень, результати яких представили запрошені експертки.

Світлана Дубина – керівниця ГО «ВІСЬ» (Вінниця) презентувала результати опитування «Український жіночий рух: погляд зсередини». Аналіз даних ґрунтувався на відповідях 79 респонденток, які працюють у громадських жіночих та феміністичних організаціях. Стислий огляд дослідження надав гостям важливий висновок: у жіночих організаціях існує потреба у співпраці, координації та покращенні комунікації. 

Результати дослідження «Оцінка потреб у розвитку організаційної спроможності жіночих груп та організацій, що працюють у сфері захисту прав жінок і просування гендерної рівності» представила Ганна Герасименко – представниця «ООН-жінки». Експертка розповіла про цільову аудиторію та обрані інструменти дослідження. В ході опитування досліджувалися характеристики жіночих груп, пріоритетних видів діяльності організацій, а також виклики та перепони у просуванні гендерної рівності на місцях. 

Презентація проєкту відбудеться також в інших містах України.