
Щонайменше 150 жінок та чоловіків прихали з Луганської, Донецької та Запорізької областей 2 грудня у Запоріжжя для того, щоби взяти участь у дводенному Регіональному Форумі «Голос жінок за мир, рівноправний та інклюзивний місцевий розвиток», що відбувався у в рамках проекту «Просування прав людини та гендерної рівності за допомогою мобілізації громад задля розширення можливостей».
Учасниці та учасники груп самодопомоги та мобілізації громад, представниці УЖФ та ООН Жінки, Донецької, Луганської, Запорізької обласних державних адміністрацій, представники/ці місцевих органів влади, зокрема із Херсонської, Волинської, Чернівецької та Сумської областей.
Серед завдань, що поставили організаторки заходу: обговорення та презентація основних результатів роботи груп самодопомоги 36 громад Донецької, Луганської, Запорізької областей, висновків з створених профілей громад та рекомендації, що потрібно враховувати при розробці стратегічних документів та програми місцевого та регіонального розвитку.
У вітальному слові міжнародна програмна керівниця ООН Жінки Домініка Стояновська наголосила на важливості гендерної рівності та ком’юніті змін. Міжнародний експерт із питань мобілізації громад Саймон Форрестер розповідав про досвід Англії, нагадав про особливості методології мобілізації громад для розширення можливостей.
Два дні інтенсивної роботи, спілкування, обміну думками та ідеями. Йшлося про впровадження гендерних аспектів у процеси реформи децентралізації, обмін досвідом про те, як методика мобілізації громад допомагає регіональним та місцевим органам влади виконувати свої зобов’язання щодо впровадження гендерної рівності, враховувати потреби різних соціальних груп жінок, чоловіків, хлопців та дівчат, зокрема і вразливих груп. Пошук відповідей на запитання: чому голос жінок є таким важливим? Як достукатися до влади? Якою є роль груп самодопомоги? Якою є роль мобілізаторок у процесі залучення жінок до трансформаційних процесів? Та ще багато-багато інших.

На запрошення організаторок форуму у ньому взяв участь проєкт «Музей на колесах» Музею жіночої та гендерної історії. Учасники та учасниці заходу мали можливість побачити частину його колекції: українські та шведські дитячі книжки, дитячі малюнки, артпроєкти, авторські відео та роздаткові матеріали. В індивідуальних та групових бесідах обговорювалися гендерні проблеми, що існують в Україні та можливості подальшої співпраці.
