День народження Центру

З 1 січня 2016 в Харкові за підтримки European Endowment for Democracy почав реалізовуватися новий гендерний проект – “Центр гендерної культури як інноваційний центр інтерактивної гендерної освіти” ‪#‎genderculturecentre‬
Метою проекту є створення та налагодження в Харкові діяльності Центру гендерної культури – постійно діючої інноваційної структури, що системно працюватиме в сфері неформальної гендерної освіти для дорослих, в основі якої лежить ідея Long Life Learning.
Центр гендерної культури – місце, в якому кожна людина, незалежно від статі, віку, роду занять, соціального стану, беручи участь у різноманітних індивідуальних, групових і масових заходах, зможе отримати базові гендерні знання, в т. ч. інформацію про такі поняття як права людини, дискримінація за ознакою статі, широкий спектр гендерної проблематики.
Діяльність центру охопить, в першу чергу, Харків і Харківську область. Але, поза всяких сумнівів, ініціатива буде поширюватися на Україну, оскільки з досвідом діяльності центру зможуть знайомитися гендерні активісти та дослідники з інших регіонів України та країн, партнери, НГО гендерної спрямованості.

Центр має стати місцем міжкультурної комунікації, в якому зарубіжні гості Харкова зможуть отримати інформацію про гендерні трансформаціях, що відбуваються в Україні, про український жіночий та феміністичний рух, про діяльність НГО, а також про діяльність першого і єдиного в Україні гендерного музею – Музею жіночої та гендерної історії , екскурсії в який доповнять діяльність центру, а сам Gendermuseum стане його структурним підрозділом.