Inclusion Fest у Харкові

Явище колаборації у громадському секторі є ефективним інструментом для досягнення соціальних цілей. Прикладом успішного партнерського обˊєднання можна назвати фестиваль Inclusion Fest, що проходив у Харкові з 23 по 29 вересня. До проведення фесту активно долучився Центр гендерної культури.

У просторі Центру було організовано виставку «Людський фактор», в якій представлено роботи, виконані у різних техніках людьми, які мають різні види інвалідності. Кураторка виставки художниця Іва Стишун впровадила неординарний підхід до експозицій. Згідно задуму творчі роботи були об’єднані у три частини, які поступово підводили відвідувачів та відвідувачок до розуміння сприйняття мистецтва людьми з інвалідністю.

Протягом тижня в Центрі гендерної культури проходили фестивальні заходи та музейні екскурсії, майстер-класи та тематичні перформанси для дітей і дорослих. Значною подією став перфоменс Плейбек театру «Живе дзеркало», що дав присутнім можливість «почути» та «побачити» потреби людей з інвалідністю.

Об’ємні та рельєфні картини й скульптури від Владислава Юдіна, Ірини Бережної, Олександри Тільдас можна було торкатися та вивчати на дотик. А плакатні, графічні, символічні та провокативні інсталяції від дизайнерки Тетяни Несмеянової й художниці-декораторки Іви Стишун стали експериментом з подолання барˊєру між тими, хто створює та тими, хто сприймає.

Відвідувачки та відвідувачі ділилися емоціями, розмірковували про рівність прав і можливостей. «Руйнуємо стіну непорозуміння разом», – фітбек однієї з учасниць виставки влучно відтворює зміст події.