Інформація для людей з України

logo-stadt-wien

У Відні створено 2 центри для витіснених війною людей з України:Гуманітарний центр прибуття “Sport & Fun-Halle”

Центр збору данних та консультацій

 • Адреса: Austria Center Vienna, Bruno-Kreisky-Platz 1, 1220 Відень 
 • Часи роботи: працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 18:00 (Увага: наразі відвідування можливо лише за запрошенням. Детальна інформація нижче на цій сторінці.)

Прибуття у Відень

Якщо Ви прибули до Відня і Вам потрібне тимчасове спальне місце, харчування, невідкладна медична допомога та загальна інформація, приходьте до Гуманітарного центру прибуття міста Відень (Humanitären Ankunftszentrum der Stadt Wien). Він знаходиться в Центрі спорту та розваг (Sport & Fun-Halle).
Адреса: Engerthstrasse 267-269, 1020 Відень.

До Центру прибуття можна дістатися на метро, автобусі, трамваї або машиною.

У Гуманітарному центрі прибуття Відня надають наступні послуги:

 • Перша медична допомога
 • Пошук тимчасового житла
 • Медична та психосоціальна допомога
 • Харчування та напої
 • Інформування про орієнтацію у Відні
 • Тестування на коронавірус

У Центр збору данних та консультацій надають наступні послуги:

 • Первинна консультація, з’ясування подальших потреб та загальні консультації щодо соціальних питань
 • Консультації щодо житла / допомога з пошуком житла 
 • Медичні консультації та допомога
 • Психологічна допомога
 • Юридичні консультації щодо правових норм, які регулюють статус іноземців
 • Можливості тестування та вакцинації

КОГО БУДЕ ЗАПРОШЕНО?

З тими людьми, які вже були в Центрі збору данних та консультацій та надали свої дані, зв’яжуться та запросять працівники Соціального фонду Відня (Fond Soziales Wien – FSW).
Будь ласка, зачекайте, поки вони з Вами зв’яжуться. Лише вони можуть запросити Вас на зустріч. 

ВИ ЩЕ НЕ БУЛИ У ЦЕНТРІ ЗБОРУ ДАННИХ ТА КОНСУЛЬТАЦІЙ?

Просимо Вас зачекати! Після того, як поліція опрацює дані осіб, які вже були в Центрі збору данних та консультацій, він знову відкриється. Звертатися до Центрі збору данних та консультацій протягом 3 днів не потрібно. Ми повідомимо Вам на цій сторінці, якщо з цього приводу будуть якісь зміни.

Інформаційні зустрічі StartWien

Департамент з питань інтеграції та різноманітності міста Відня (Abteilung für Integration und Diversität der Stadt Wien) хоче підтримати Вас в новому середовищі та запрошує Вас на безкоштовні інформаційні зустрічі.
Під час інформаційної зустрічі Ви дізнаєтесь важливу інформацію українською мовою, як наприклад:

 •  Регулювання права на проживання
 • Система освіти
 • Система охорони здоров’я
 • Заходи захисту від КОВІД-19

Інформаційні зустрічі пропонуються онлайн та особисто:

З 16 березня 2022 кожен понеділок, середу та п’ятницю відбуваються онлайн зустрічі. Початок о 10.00. Доступ за посиланням тут. Тривалість 2 години.

З 17 березня 2022 кожен вівторок та четверг в Західному регіональному офісі Департаменту з питань інтеграції та різноманітності за адресою: (Regionalstelle West der Abteilung für Integration und Diversität),  Gasgasse 8/10, 1150 Віденьпроводяться групові інформаційні зустрічі. Початок о 10.00. Тривалість 2 години.Під час цих зустрічей, будь ласка, дотримуйтесь заходів захисту від  КОВІД-19:

 • Одягайте маску FFP2 і тримайтеся на відстані
 • Будь ласка, візьміть з собою підтвердження 3G (сертифікат вакцинації, підтвердження одужання чи негативний тест) 
 • Зверніть увагу, що кількість учасників обмежена

Сподіваємося, що незабаром ми зможемо привітати Вас на інформаційній зустрічі.

В’їзд і транспорт #

В’їзд в Австрію

Витіснені війною люди з України можуть в’їхати в Австрію без візи.

Залізниця

Витіснені війною люди з України зараз мають право безкоштовно користуватися потягами австрійської державної залізниці (ÖBB) і WESTbahn («Вестбан»). При перевірці замість квитка достатньо пред’явити посвідчення особи.

Громадський транспорт у Відні 

Громадський транспорт Відня (Wiener Linien) включає в себе: метро, ​​автобуси, трамваї, міську залізницю. До кінця квітня витіснені війною люди з України можуть користуватися всім громадським транспортом безкоштовно та без квитка. У разі перевірки квитків достатньо пред’явити посвідчення особи.Під час посадки в громадський транспорт пред’являти квітки не потрібно. У громадському транспорті проводяться вибіркові перевірки.

За допомогою додатку WienMobil можна спланувати маршрут з однієї точки міста в іншу, знайти найближчу зупинку та перевірити розклад.

Паркування автомобіля у Відні

Автомобілі з українським реєстраційним номером наразі можуть до кінця квітня паркуватися у Відні безкоштовно та без квитка на паркування на позначених паркувальних місцях у громадських місцях. Це не стосується приватних паркувальних місць та гаражів.За загальним правилом паркувати автомобіль у Відні можна лише за наявності квитка на паркування.

 • Придбати квитки на паркування можна в тютюнових кіосках, АЗС, автоматах з продажу сигарет, поштових відділеннях. 
 • Електронні квитки на паркування можна придбати через додаток Handyparken.

Платні гаражі у Відні можна знайти на сторінці: Parken.

Медична допомога у Відні  #

В Австрії Ви можете безкоштовно звернутися до лікаря загальної медицини (Ärzt*innen für Allgemeinmedizin – аналог українського сімейного лікаря), який має контракт з австрійською лікарняною касою (Kassenarzt). В австрійській системі охорони здоров’я лікарі загальної медицини є першими, до кого необхідно звертатися. Якщо медична допомога потрібна дитині, зверніться, будь ласка, до педіатра. Деякі педіатричні кабінети працюють також у вихідні дні. 

Ви можете знайти лікаря загальної медицини на сторінці Praxisplan.
Для цього оберіть 

 • ÖGK Österreichische Gesundheitskasse (австрійська каса медичного страхування) у полі Krankenkassen (лікарняні каси) та
 • Allgemeinmedizin (загальна медицина) у полі Fachgebiet (спеціалізація)
 • У полі Fremdsprachen (іноземні мови) можна обрати іноземні мови, якими володіє лікар

у пошуковому запиті.

До лікаря загальної медицини можна звернутися без попереднього запису. Він може направити Вас до лікаря-спеціаліста, до якого зазвичай необхідно записатися на прийом.

Крім того, Ви можете отримати безкоштовну медичну допомогу в амбулаторіях та лікарнях (окрім приватних), якщо Вас направить лікар загальної медицини або у негайних випадках.
Якщо Ви вже отримали електронну картку (e-card) чи довідку на заміну електронної картки, будь ласка, візьміть її та посвідчення особи з собою для відвідування лікаря, амбулаторії чи лікарні. Якщо Ви її ще не отримали, будь ласка, візьміть посвідчення особи. Детальнішу інформацію Ви знайте за посиланням.

Будь ласка, дотримуйтесь відповідних правил запобігання розповсюдженню КОВІД-19 при відвідуваннях медичних закладів.

Психологічна допомога

 • Установа АкутБетройунг Вiдень (AkutBetreuung Wien – ABW) – це органiзацiя вiд мiста Вiдень. Спецiально навченi в галузі психо-соцiальних питань спецiалiсти супроводжують постраждалих осіб пiсля назвичайно обтяжуючих подiй. З установою АкутБетройунг Вiдень можна зв’язатись за телефоном +43 676 8118 98698 (цiлодобово).
 • Пам’ятка «Психологічна допомога в період кризи» від Професійної спілки психологів Австрії.

Житло #

Якщо Ви шукаєте житло у Відні  зверніться до наступних організацій:

 • Гуманітарний центр прибуття Відня допоможе Вам знайти тимчасове спальне місце (Engerthstraße 267-269, 1020 Відень
 • Федеральне агентство з догляду та підтримки (Bundesagentur für Betreuungs- und Unterstützungsleistungen – BBU) організовує проживання по всій Австрії. Звертайтесь на гарячу лінію +43 1 2676 870 9460.
 • Homes for Ukraine – ініціатива некомерційних організацій, яка займається пошуком житла серед приватних осіб. 

Ковід-19 #

 Ви можете безкоштовно отримати у Відні вакцинацію від Ковід-19 без попереднього запису. 

Місце:  Austria Center Vienna, Bruno-Kreisky-Platz 1, 1220 Відень

Для того, щоб отримати вакцинацію необхідні:

 • посвідчення особи
 • паспорт вакцинацій (якщо він у Вас є)
 • адреса проживання у Відні

Використовуючи пропозицію “Alles gurgelt!“, Ви можете регулярно тестуватися за допомогою безкоштовного ПЛР-тесту для полоскання горла. Ви отримаєте результат у електронному вигляді протягом 24 годин.Всю інформацію про заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу в Відні можна знайти українською за посиланням.

Право на проживання #

Право на проживання в Австрії строком до 3 березня 2023 року отримають:

 • Громадяни України та їх близькі родичі, які покинули Україну через збройний конфлікт.
 • Громадяни третіх країн та особи без громадянства та їх близькі родичі, які визнані на Україні такими, що потребують захисту (наприклад, мають статус біженця), які залишили Україну через збройний конфлікт.
 • Громадяни України, які до початку збройного конфлікту легально знаходилися в Австрії і не можуть повернутися до свого місця проживання.

Це право на проживання забезпечує доступ до ринку праці, житла, медичного обслуговування та освіти.

Реєстрація місця проживання у Відні #

Кожна особа, яка прибуває до Відня і вселяється в квартиру/кімнату в квартирі, повинна зареєструватися у Віденській реєстраційній службі (Meldeservice Wien). 

Ви можете звернутися до Віденської реєстраційної служби без попереднього запису. Ви можете зареєструватися у будь-якій Віденській реєстраційній службі, незалежно від району, в якому Ви проживаєте.

Якщо родичі чи знайомі надали Вам квартиру/місце для проживання, необхідно зареєструватися за новою адресою протягом 3 днів.

Що потрібно мати з собою для реєстрації: 

 • Закордонний паспорт
 • Заповнений реєстраційний лист: формуляр, який можна отримати безпосередньо у Віденській реєстраційній службі або онлайн

Особа, що надала Вам житло, має підписати формуляр. 

Якщо Ви тимчасово проживаєте в готелі, тимчасовому житлі чи пансіонаті, Ви повинні зареєструватися у власника чи керівника житла.

Якщо Ви переїжджаєте в приватну квартиру, Ви повинні зареєструватися у Віденській реєстраційній службі протягом 3 днів (див. вище).

Продукти харчування та речі першої необхідності  #

У Гуманітарному центрі прибуття Відня (Engerthstrasse 267-269, 1020 Відень) новоприбулим особам з України пропонують безкоштовне харчування.

Садочки, школи та вища освіта у Відні  #

 • Інформацію для сімей з дітьми дитсадкового віку Ви можете знайти в розділі «Реєстрація на безкоштовне місце в дитячому садку». 
 • Інформаційний листок від магістратського відділу адміністрації м. Відень, що відповідає за дитячі садки (МА 10), українською мовою Ви можете знайти за посиланням.
 • З інформацією для сімей з дітьми шкільного віку можна ознайомитися на сайті Дирекції з питань освіти м. Відень: bildung-wien.gv.at/service/Krieg-in-der-Ukraine
 • Інформаційний листок від Дирекції з питань освіти м. Відень для новоприбулих сімей у Відні українською мовою розміщений на сайті bildung-wien.gv.at
 • Інформація українською мовою для студентів і науковців із України розміщена на сайті Study in Austria/ukraine  та в інформаційному листку.

Робота у Відні #

Arbeitsmarktservice (AMS) це державна служба зайнятості в Австрії. Вона надає інформацію щодо робочих місць, допомагає з курсами німецької мови та іншими необхідними освітніми заходами, а також збирає інформацію щодо навичок та кваліфікацій. Якщо Ви йдете до служби зайнятості, будь ласка, заздалегідь заповніть анкету для оцінки навичок і візьміть її з собою.

Витіснені війною з України люди, які отримують право на тимчасове проживання на 1 рік та відповідне посвідчення, також мають право працювати. 

Однак, для цього роботодавець має звернутися до AMS, щоб отримати для Вас дозвіл на роботу.

Дозвіл на роботу буде надаватися швидко та небюрократично.

Більше інформації за посиланням.

Домашні тварини у Відні #

Подорожі з тваринами

ЄС значно спростив правила подорожування з домашніми тваринами для вимушених переселенців із України.

Людям із України дозволяється в’їхати в ЄС зі своєю твариною та пересуватися в його межах без будь-яких додаткових вимог. Їм не потрібно додатково нічого робити щодо своїх домашніх тварин.

 • На вулиці та в громадських приміщеннях пес має бути на повідці та з намордником. Це правило поширюється і на громадський транспорт.
 • Кота не можна випускати на вулицю.

Подальша інформація для вимушених переселенців із тваринами (німецькою)
Якщо Вам потрібна допомога, просимо звертатися до організацій, що надають допомогу на місці. 

Ящо Ви бажаєте залишитися в Відні надовше, ви можете ознайомитися з інформацією про утримання домашніх тварин у Відні на сайті tiere.wien.gv.at (німецькою). 


Забезпечення тварин

Організація Volkshilfe («Фольксгільфе») підтримує витіснених війною людей з України у догляді за тваринами:

 • корми та обладнання для тварин
 • ветеринарна допомога
 • розміщення тварин, якщо вони не допускаються до тимчасового місця проживання 

Телефон: +43 676 878 445 14 (з понеділка по неділю з 8:00 до 20:00)
Електронна пошта: agft@volkshilfe-wien.at

Організація neunerhaus («Нойнергаус») пропонує безкоштовну ветеринарну допомогу.

тел.: +43 650 210 01 58 або +43 1 990 090 950 00
ел. пошта: tierarzt@neunerhaus.at
Робочі години: понеділок, середа з 12:00 до 14:00; п’ятниця з 10:00 до 12:00 
Можна приходити без попереднього запису.
Поза вказаними годинами роботи організація Volkshilfe скерує Вас до ветеринара.

Вивчення німецької мови у Відні #

Австрійський інтеграційний фонд (Österreichische Integrationsfonds – ÖIF) пропонує безкоштовні курси німецької мови.

Ваші запитання  #

 • Гаряча лінія Caritas з питань в’їзду, перебування та проживання: +43 5 1776 380 (понеділок – п’ятниця з 9:00 до 16:00).
 • Гаряча лінія Федерального агентства з догляду та підтримки (Bundesagentur für Betreuungs- und Unterstützungsleistungen – BBU) українською та російською мовами: +43 1 2676870 9460.
 • Гаряча лінія Австрійського інтеграційного фонду (Österreichischen Integrationsfond – ÖIF) українською для запитань щодо можливостей отримання допомоги, проживання та роботи: +43 1 715 10 51 120 (з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 18:00).
 • З установою АкутБетройунг Вiдень (AkutBetreuung Wien – ABW) можна зв’язатись за телефоном +43 676 8118 98698 (цiлодобово). 
 • Федеральне міністерство внутрішніх справ (Bundesministerium für Inneres) підготувало пам’ятку українською мовою щодо житла, реєстрації та проживання.

Інформація про навчальні сирени в Австрії

Зверніть увагу, якщо Ви почуєте сирени в Австрії о 12:00 у суботу, це лише навчальні сирени. В Австрії навчальні сирени проходять щосуботи о 12 годині. Відень не бере участі, але можливо, що в деяких частинах Відня також можна буде почути сирени. 

Контакти з українською громадою #