Інформаційна кампанія щодо ратифікації Стамбульської конвенції

10 Стамбульської конвенції

У рамках Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» українські жіночі організації розпочали інформаційну кампанію щодо ратифікації Стамбульської конвенції.

Стамбульська конвенція – міжнародний договір, який допомагає попереджати насильство та боротися із ним.

Стамбульська конвенція проти насильства покликана захищати жінок, дітей та чоловіків. Вона допомагає запобігати насильству, захищає постраждалих та встановлює відповідальність за вчинення насильства, зокрема домашнього.

За даними Національної гарячої лінії з питань попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, за 9 місяців 2021 року було 27 тисяч звернень від постраждалих. З них – 95% щодо домашнього насильства. 84% таких звернень від жінок. 600 людей щороку помирають від домашнього насильства.

Україна ще 10 років тому підписала Стамбульську конвенцію проти насильства, брала участь в її створенні. Проте Верховна Рада досі не ратифікувала документ, який може врятувати життя тисячам українців щороку.

На сьогодні 34 країни ратифікували документ та вступили у боротьбу проти насильства.

У 2020 році електронна петиція на офіційному сайті Президента України із закликом ратифікувати в Україні Стамбульську конвенцію набрала потрібні 25 тисяч голосів. Верховна Рада має ратифікувати Стамбульську конвенцію проти насильства, щоб зупинити насильство і гарантувати постраждалим захист. Дізнатися більше про конвенцію https://stopviolence.in.ua 

У рамках інформаційної кампанії жіночі організації ініціювали підписання нової петиції до Президента України щодо ратифікації Стамбульської конвенції.

ПІДТРИМАТИ ПЕТИЦІЮ ЩОДО НЕВІДКЛАДНОЇ РАТИФІКАЦІЇ КОНВЕНЦІЇ РАДИ ЄВРОПИ ПРО ЗАПОБІГАННЯ НАСИЛЬСТВУ СТОСОВНО ЖІНОК І ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ ТА БОРОТЬБУ З ЦИМИ ЯВИЩАМИ

https://petition.president.gov.ua/petition/127632