Інституціоналізація гендерної освіти: перспективи та ризики

Однією з задач, що стоять перед українським суспільством  у напрямі впровадження гендерної політики – це інституалізація гендерної складової в сфері освіти.

5 грудня 2016 р. у Міністерстві освіти та науки України відбулася знакова подія для українського освітнього простору – круглий стіл «Інституціоналізація гендерної освіти:  перспективи та ризики».

Організатори столу – МОН України та робоча група «Гендерна просвіта» громадської ради при Міжфракційному об’єднанні «Рівні Можливості».

kr-stil-mon-2Як зазначила Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, впровадження гендерної складової до вітчизняної системи освіти – це, в першу чергу, впровадження пошани до гідності кожної людини, відсутність у наших матеріалах та підручниках штампів про певні ролі, які нав’язуються школярам починаючи з раннього віку:  «Для нас важливо, щоб незважаючи на те, чи ти хлопчик, чи дівчинка, студент чи студентка, ставлення було однакове, а в системі освіти, вчитель чи вчителька, викладач чи викладачка  мали однакові кар’єрні можливості».

Серед задач, означених Міністром освіти та науки України – залучення широких кіл громадськості, взаємодія академічної спільноти та експертного середовища до реалізації гендерної політики через гендерну освіту та  просвіту:  «Найбільш важливим в цій політиці є відкритість і залучення до неї нових людей. Тільки таким чином у суспільстві можна сформувати розуміння, що таке гендерна політика, що вона несе собою захист і повагу до гідності кожної людини незалежно від статі».

Участь у заході взяли представники та представниці Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти у ВНЗ, Національної Академії державного управління при Президентові України,   громадських організацій та ініціатив, фондів, що підтримують впровадження гендерного напряму.