Київський інститут гендерних досліджень скоординує тіньовий звіт щодо дотримання Україною жіночої Конвенції ООН

CEDAW

Київський інститут гендерних досліджень запускає всенаціональний координаційний проект «Громадський моніторинг зобов’язань держави Україна щодо Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW)».

«Звіт за жіночою Конвенцією – це нагода оцінити сфери в обстоюванні прав жінок, в яких країна сягнула успіхів і сфери, що стали провальними», – заявила керівниця проектної команди Марфа Скорик. Наголосивши, що на сьогодні CEDAW є основним моніторинговим інструментом з прав жінок, і є юридично обов’язковою для країн, що цю Конвенцію підписали.

Цього разу над паралельним державному звітом працюватиме безпрецедентна кількість жіночих організацій груп та експерток – понад 90. Звіт має відобразити та узгодити різноманітні позиції, і стати колективним голосом українських жінок.

Основні консультації пройдуть протягом вересня-жовтня 2020 року із регіональними організаціями, жінками з вразливих груп, що піддаються множинній дискримінації, із правозахисницями та з експертними колами. Загалом заплановано біля 15 консультацій.

«Таке залучення всіх зацікавлених сторін, різноманітного досвіду та експертизи (як національної, так і місцевої) дасть можливість об’єктивно без купюр, представити ситуацію жінок в Україні для Комітету CEDAW», – сказала керівниця проектної команди.

Проект Інститут здійснює за підтримки Структури ООН Жінки в Україні. Робота триватиме з серпня по грудень 2020 року.

Контактні особи:

Марфа Скорик, Моб./Viber/WhatsApp (+380 96) 011 0338, kgsi.org@gmail.com 

Лейла Жданова, Моб./Viber (+380 93) 009 4583, cedawinukraine@gmail.com 

ДОВІДКОВО

  • Звіт щодо виконання Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) подається кожною країною-підписанткою щочотири роки. Україна подає звіти з 1990 року. 
  • У березні 2017 року Київський інститут гендерних досліджень також координував підготовку Альтернативної доповіді від неурядових організацій. 

З теми проекту Інститут також виконував таку діяльність. Був:

  • співініціатором та виконавцем коаліційного тематичного інформаційного повідомлення щодо порушень трудових прав жінок до УПР (березень 2017); 
  • співініціатором та виконавцем незалежного моніторингу зобов’язань щодо впровадження гендерної рівності відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (2017, та 2018), 
  • співініціатором та основним промоутером незалежного національного Паралельного звіту жіночих та феміністичних організацій «Пекін +25: Україна» (2019/20), 
  • започаткував, 2019 року, “Women’s Rights Monitoring Initiative”: the launch of an independent monitoring initiative on observance of women’s rights and implementation of the commitments on gender equality in Ukraine, спрямовану на створення й встановлення погодженої жіночою громадськістю системи ключових показників дотримання прав жінок, що уможливить надалі відслідкування прогресу чи регресу в дотриманні прав жінок на національному та на місцевому рівні.