Коаліція #Харківщина-1325: готові до старту

Коаліція #Харківщина-1325: готові до старту

З вересня 2021 р. Центр гендерної культури реалізує проєкт, мета якого сприяння в реалізації нових місцевих планів дій 1325 «Жінки. Мир. Безпека» в Україні на 2021-2025 роки, а також просування їх належного фінансування. Порядок денний «Жінки. Мир. Безпека» – це важливий принцип для врахування потреб та роботи з новими викликами, які несуть з собою наслідки війни для жінок і чоловіків, дівчат та хлопців.

Проєкт засновано на методиці та досвіді розбудови коаліцій у Запорізькій, Вінницькій, Хмельницькій, Луганській та Дніпропетровській областях у 2017-2021 рр., що успішно здійснили моніторинг виконання місцевих планів дій, оцінку потреб цільових груп та адвокацію врахування цих потреб у Національному та місцевому планах, реалізацію комунікаційних кампаній та проєктів, спрямованих на виконання місцевих та галузевих планів дій у співпраці з органами влади та сектором безпеки та оборони.

Для успішного впровадження проєктних завдань на базі Центру гендерної культури відбулося навчання майбутніх членів та членкинь коаліції, які представляють державні установи та громадські організації, вищі навчальні заклади сектору безпеки та оборони. Протягом трьох тренінгів з локалізації учасники та учасниці отримали знання з порядку денного «Жінки. Мир. Безпека», опрацювали інструменти моніторингу регіонального плану дій на реалізацію Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» на період до 2025 року, а також вибудували систему організаційної роботи майбутньої коаліції #Харківщина-1325.

Наступний крок в роботі об’єднання – це підписання Меморандуму щодо співпраці зацікавлених сторін та офіційне представлення коаліції, мета діяльності якої полягає у створенні умов для реалізації регіонального плану дій в Харківській області шляхом налагодження співпраці та консолідації зусиль громадськості і влади.

Проєкт «Рівність заради безпеки», що реалізується ГО «Центр гендерної культури» у партнерстві з Українським жіночим фондом та Центром гендерної рівності (Литва) за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми «Development Cooperation Partnership Program».