«Колективний вплив» на проблему насильства за ознакою статі

«Колективний вплив» на проблему насильства за ознакою статі«Колективний вплив» на проблему насильства за ознакою статі«Колективний вплив» на проблему насильства за ознакою статі«Колективний вплив» на проблему насильства за ознакою статі«Колективний вплив» на проблему насильства за ознакою статі

У Харкові 7 та 8 червня в рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» Центр гендерної культури, як міжрегіональний хаб для жіночих організацій Східного регіону за допомогою партнерських жіночих громадських організацій об’єднав для обговорення теми протидії гендернозумовленому насильству 60 представниць та представників жіночих громадських організацій, поліції, влади, освіти та медіа з Донеччини, Харківщини, Луганщини, Запоріжжя та Дніпропетровщини.

Зустріч була побудована на основі методології «Колективний вплив». Зазначена методика зарекомендувала себе як ефективний інструмент пошуку нових рішень суспільних проблем у багатьох країнах. В Україні в рамках проєкту такі зустрічі проводяться по всіх міжрегіональних кластерах.

Протягом двох днів учасники та учасниці заходу знаходили коріння проблеми насильства, обговорювали гострі моменти, дискутували. У підсумку виробили необхідні кроки, які змогли б покращити ситуацію у п’яти колективно виявлених проблемних напрямках: нормативно-правовому, інформаційному, сервісному, міжсекторальному та «суб’єктивно-жіночому».

Задля координації спільної роботи з впровадження планованих дій також створено координаційну групу, до складу якої увійшли представниці громадського сектору. Попереду – створення дорожньої карти та активні дії, які сприятимуть в покращенні ситуації на різних рівнях існуючої гострої проблеми в Україні – насильства за ознакою статі.

Після насичених робочих днів учасниці мали можливість відвідати Музей жіночої та гендерної історії. Захід проходив в рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується організацією Pact Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ Канади та Embassy of Canada in Ukraine.