Крізь «скляну стелю»

Літні місяці для команди  Центру гендерної культури видалися насиченими  та активними. Триває робота над однойменним  проектом, що реалізується за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради. І хоча основні події заплановано на вересень, підготовчий етап почався ще на початку червня. Щонеділі на засіданнях робочих груб розроблялися креативні стратегії  та шляхи підвищення гендерної чутливості у різних сферах життєдіяльності, створюються та вдосконалюються інноваційні інструменти гендерної просвіти.

Одним з таких інструментів стає настільна гра «Крізь скляну стелю». За допомогою звичайної гри можна змінити погляд на звичні речі та допомогти як дітям, так і дорослим одягти «гендерні окуляри». Гра демонструє та допомагає усвідомити  зв’язок між сучасними досягненнями прогресу і тим, як змінювалося становище жінок в їх боротьбі  за рівні з чоловіками права на освіту, працю, свободу вибору.

У створенні гри на різних етапах взяла участь велика кількість зацікавлених осіб. Крім експертного середовища Центру гендерної культури та Музею жіночої та гендерної історії до розробки  гри долучилися волонтери та волонтерки різні за віком та фахом. Воркшопи зі створення гри щотижня проходили у відкритому просторі, де всі бажаючі змогли додати до гри свої ідеї та зауваження. З іншого боку, чимало людей завдяки цим воркшопам вперше дізналися і про використання гри для розвитку особистості і про такі поняття як гендерна рівність,  гендерні стереотипи.

28 серпня  у соціокультурному відділі Державної  наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулась чергова робоча зустріч, під час якої її учасниці та учасники, серед яких – співробітниці бібліотеки, вчителі, студенти тестували гру та зробили значний внесок у її розробку.  Планується, що презентація гри відбудеться у вересні.

На закінчення зустрічі відбулась розмова про можливості співпраці та реалізації спільних проектів, серед яких й проект «Місто дружнє до людини».