

Частка жінок серед усіх зайнятих в енергетичному секторі України протягом останніх років складала 23-27%, а гендерний розрив в оплаті праці у видобувній промисловості – 62.9% «чоловічого показника». Жінки помітно більше займають низькооплачувані посади, тоді як чоловіки переважають у групі зайнятих із найвищими доходами. Подібні показники демонструють прояви економічної нерівності у становищі жінок та чоловіків. І хоча аналіз даних останнього десятиліття показує поступове скорочення економічних показників гендерного розриву, проблема гендерної нерівності в енергетичному секторі зберігається.
Як сприяти зменшенню різниці проблемних показників і які дії з боку держави, громадського сектору та бізнесу потрібно вживати? З метою пошуку відповідей 24 січня у тренінговій залі Центру гендерної культури відбувся тематичний круглий стіл «Гендерні аспекти у видобувному секторі». Захід був організований ГО «НОВА Енергія» та Асоціацією «Енерготранспарентність» у рамках ініціативи «UAEITI для ефективного управління на місцевому рівні», що реалізується за підтримки уряду Німеччини в рамках проєкту «Підтримка впровадження глобальної Ініціативи прозорості видобувних галузей у Вірменії, Грузії, Україні», впроваджений GIZ.
Віталій Филенко, голова ГО «НОВА Енергія», під час круглого столу презентував запрошеному представництву громадських організацій Харкова Міжнародний стандарт та особливості гендерного підходу в енергетичній галузі. У результаті обговорення перспектив врахування гендерних аспектів в економіці та значення їх для місцевого бюджету було вироблено пропозиції щодо перспектив співпраці та ужиття актуальних заходів з дотримання рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у видобувній сфері. Наприкінці зустрічі учасники та учасниці заходу відвідали Музей жіночої та гендерної історії, де змогли ознайомитися із його експозиціями та проаналізувати історичні витоки проявів гендерної нерівності у суспільстві.
