
21-22 листопада у Барселоні відбулася перша робоча зустріч за проєктом «Культури дітонародження: подорож крізь європейську історію і традиції щодо дітонародження та материнства», який розпочався 1 листопада 2019 р. за підтримки Creative Europe.
Мета проєкту полягає у збереженні та передачі через мистецтво і культуру традиційних знань та практик дітонародження і материнства як частини європейської нематеріальної спадщини.
В межах проєкту планується розробка музейної експозиції, до створення якої будуть залучені не лише мистецька спільнота, дослідники і дослідниці, а й пересічні жінки зі своїми власними історіями за допомогою технології Birth Café. Відкриття виставки заплановано на 30 травня 2020 р. у Хіттісау, До Харкова виставка прибуде на початку 2021 р.
«Ми обрали термін «культура дітонародження» для того, щоб показати процес народження дитини у соціальному, політичному, історичному та культурному контексті, виходячи за межі індивідуально-сімейного, фізіологічно-біологічного та медичного бачення цього процесу. Адже культура дітонародження суспільства свідчить про його ставлення загалом до людського буття, до жіночого тіла, сім’ї, гендерних ролей тощо», – підкреслює натхненниця проєкту директорка Жіночого музею у Хіттісау Стефанія Пітшайдер Сораперра.
До імплементації проєкту разом з Центром гендерної культури та Музеєм жіночої та гендерної історії залучені Interarts Foundation (Іспанія), Frauenmuseum Hitisau (Австрія) і Frauenmuseum Merano (Італія).
Дуже цікаво, це зовсім щось нове!!! Молодці!!!