Майстерня співтворчості

21 жовтня у креативному просторі Центру гендерної культури відбувся воркшоп співтворчості, присвячений осмисленню проблем дітонародження, які існують в сучасній Україні. Після знайомства з виставкою «Культура дітонародження: народжувати і народжуватися», учасники та учасниці об’єдналися в  чотири групи та розійшлися створювати креативні об’єкти під керівництвом митців та мисткинь.

Актуальна для України проблема сурогатного материнства втілилася у дизайнерській композиції від Марії Чорної, яка запропонувала засобами спеціального пластичного матеріалу відобразити на двох дошках об’ємні композиції: «Зачаття дитини як процес» та «Дитина як об’єкт продажів».

«Зв’язок поколінь» – глиняна скульптура, ідею якої згенерували учасники та учасниці за допомогою Владислава Юдіна та Лілії Петрової. Композиція являє собою глиняну вазу у вигляді двох пар рук, середину якої у подальшому можна наповнити зерном або землею для зростання певних плодів життєвого досвіду.

Третій об’єкт виконаний у техніці скрапбукінгу і має назву «Нитка вагітності». Ідея колажу належить Наталії Болотовій. Своєрідні квадрати почуттів, які може відчувати на кожному етапі жінка від зачаття до пологів, склалися як пазл почуттів  і доповнили загальний колаж. Дрібні деталі, що поєдналися спочатку в квадрати, а потім в об’ємну композицію, об’єднала червона нитка, що символізує глибинний неперервний зв’язок і важливість всіх етапів дітонародження для матері та дитини.

«Гендерні ролі в дітонародженн»” – композиція з ляльок Барбі, вироблена за лідерства Марини Соколенко. Майстриня запропонувала учасницям новий погляд на традиційних ляльок Барбі. Учасниці мали можливість створювати образи для різних ляльок, в тому числі врахувавши аспект інвалідності, обговорювали різноманітні варіації вбрання, а також шили одяг для ляльок-немовлят. 

Під час презентації арт-рішень всі учасники та учасниці процесу ділилися враженнями як від самого процесу роботи, так і від змістовного наповнення. Відтепер ці об’єкти залишаться в Музеї і будуть надихати гостей на нові інсайти про дітонародження та материнство.

Захід відбувся в межах міжнародного проєкту «Культури дітонародження: подорож крізь європейську історію і традиції щодо дітонародження та материнства», що реалізується  Центром гендерної культури та Музеєм жіночої та гендерної історії у партнерстві із Interarts Foundation (Іспанія), Frauenmuseum Hitisau (Австрія) і Frauenmuseum Merano (Італія) за підтримки Crеative Europe.