+38 (050) 608-66-64 пн. - пт 10:00 - 18:00

Місто дружнє до людинии

Один зі стратегічних довгострокових проєктів Центру гендерної культури є проєкт «Місто дружнє до людини», мета якого – створення безпечного, безбар’єрного, комфортного, доступного та інклюзивного простору для життя та діяльності.

Оцінка та розбудова міського простору вписується у сучасні тренди суспільного розвитку. По-перше, відповідає чотирьом Цілям сталого розвитку, а саме: ціль 5 – забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей усіх жінок та дівчат; ціль 9 – створення стійкої інфраструктури, сприяння всеохоплюючій і сталій індустріалізації та інноваціям; ціль 10 – скорочення нерівності; ціль 11 – забезпечення відкритості, безпеки, життєстійкості й екологічної стійкості міст, інших населених пунктів. По-друге, розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення є одним із зобов’язань України в межах «Партнерства Біарріц» – міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх, яке було започатковане лідерами країн Великої сімки (G7) і офіційною учасницею якого нещодавно стала Україна.

«Гендерний аудит міського простору» (м. Мерефа, серпень-листопад 2020)

Першим етапом проєкту стала ініціатива «Гендерний аудит міського простору», що був реалізований  Центром гендерної культури у партнерстві з Мереф’янською міською радою та її виконавчим комітетом у м. Мерефа. Реалізація ініціативи відбулась за підтримки Асоціації міст України в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст», який впроваджує Федерація Канадських муніципалітетів (ФКМ) за підтримки МЗС Канади та при співфінансуванні з боку Європейського Союзу.

Проведення гендерного аудиту не є чимось абсолютно новим, але команда Центру гендерної культури використала власну розробку – методику комплексного гендерного аудиту міського простору. Ця методика дозволяє системно подивитися на місто та не тільки проаналізувати його з точки зору доступності для вразливих верств населення, а також включає питання безпеки, інклюзії та комфорту і виявляє прояви сексизму у зовнішній рекламі та мови ворожнечі у візуальному просторі міста.

Результати ініціативи:

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.