Місяць жіночої історії – 2021: дайджест подій

Місяць жіночої історії

У Центрі гендерної культури завершилися заходи на підтримку Міжнародної ініціативи – «Місяць жіночої історії».

Традиційно на початку березня Центр гендерної культури анонсував проведення заходів на двох прес-конференціях, в яких також брали участь партнерські організації «Сфера» та «Сучасна жінка». Основною темою медійних заходів стали презентація подій на підтримку жіночого активізму на Харківщині.

Для партнерських організацій проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні»за підтримки PACT Центр гендерної культури провів інфосесію про історію ініціативи та основні плани на березень 2021. 

4 березня Центр, як Східний хаб, що працює на підтримку жіночих правозахисних організацій  приєднався до Міжнародної акції «Задзвони в дзвін заради гендерної рівності», основною темою якої було привернення уваги до рівної участі жінок і чоловіків у бізнесі. Спікери та спікерки заходу під час панельної дискусії говорили про стан речей в українському бізнесі, впливу пандемії на гендерно орієнтовані програми, а також познайомилися з Декларацією гендерночутливої організації.

У Міжнародний день прав жінок у Харкові пройшов Марш жіночої солідарності. До ходи приєдналися членкині Центру гендерної культури. Центральною вулицею міста жіноцтво пройшло з вимогами захисту прав жінок та на підтримку їхніх прав.

10 березня у День українського гімну пройшла інфосесія стосовно  гендерної чутливості тексту гімну за участі професора соціології Юрія Чернецького та експертки Центру Світлани Губіної. Під час обговорення питань стосовно зміни тексту запрошені гості висловили власну обґрунтовану точку зору, спираючись на факти  історичного минулого створення гімну.

За ініціативи Центру в соціальних мережах пройшов флешмоб «Сестри козацького роду»

У Музеї жіночої та гендерної історії в березні працювала виставка авторських робіт художниці-феміністки Дар’ї Заседи «Сестри Грим» й пройшла феміністична фотосессія у Фотосалоні Олімпії де Гуж

Експонати Музею жіночої та гендерної історії побачили цього місяця у Лисичанську. Подія вписала нову сторінку в історію музею, що цього року відмітив 12-річчя й на сьогодні залишається єдиним гендерним музеєм в Україні та на пострадянському просторі.

Також у Місяць жіночої історії в межах проєкту BirthCulture стартував марафон з написання історій про дітонародження та відбулася незвична зустріч жінок у BirthCafe-онлайн.  Неординарний формат обговорення досвіду народження дітей отримав схвальні відгуки учасниць. 

Завершив Місяць жіночої історії  круглий стіл «Жінки у політиці та місцевих виборах» за підтримки Українського жіночого фонду. В події взяли участь депутатки різних рівнів, жінки, які отримали перший досвід у виборчих перегонах та запрошені експертки. Висновки та рекомендації круглого столу будуть у подальшому представлені Робочій групі Комітету Верховної Ради України щодо подальших  комплексних змін у виборче законодавство.