
Вже четвертий рік поспіль Центр гендерної культури долучається до міжнародної ініціативи з відзначення березня як Місяця жіночої історії. Цьогоріч його заходи розпочалися наприкінці лютого. У пресконференції «Заходи на підтримку жінок у березні в Харкові» спікерки від ГО «ХЖО «Сфера», Центру гендерної культури та ХГНО «Сучасна жінка» розповіли про заплановані активності.
Для привернення уваги молоді до історії та сутності Міжнародного жіночого дня, для студентства харківських вишів 26 лютого у Центрі гендерної культури було проведено брейн-ринг «Правда про 8 Березня». Команди продемонстрували глядачам та глядачкам підготовлені домашні завдання «Привітання з 8 Березня», а також протестували рівень знань з історії питання. Перемогу одержала команда Харківського національного університету внутрішніх справ.
У Міжнародний жіночий день команда Центру гендерної культури приєдналася до Маршу жіночої солідарності, організаторками якого у Харкові традиційно виступає команда ХЖО «Сфера». Фахівчині Центру із заздалегідь підготовленими плакатами, стрічками й авторськими листівками-вітаннями із 8 Березня пройшли центральною вулицею міста на підтримку жіночого руху в Україні.
Місяцю жіночої історії було присвячено виставку картин харківських мисткинь Валентини Однолько та Ніколь Вишневецької «Жіночі історії». До уваги відвідувачок та відвідувачів було запропоновано неординарне бачення жіночої сутності та проблематики сучасності. Також протягом активних тижнів березня всі бажаючі мали змогу відвідати експозиції Музею.
Яскравим прикладом привернення уваги громадськості до ролі видатних жінок став феміністичний фотопроєкт «Фотосалон Олімпії де Гуж», який вже третій рік поспіль організовано у просторі Музею. Завдяки креативним учасницям під час чергової фотосесії було створено та презентовано понад 20 образів жіночих історичних постатей, фотографії яких тепер збагатять музейний фотоархів.
Паралельно з описаними вище заходами протягом місяця тривав відбір проєктних заявок в рамках оголошеного Центром гендерної культури конкурсу мінігрантів: доопрацьовувалися документи та проводилися експертні консультації. Епідемія коронавірусу внесла корективи у плани Центру: частину запланованих заходів було відмінено та перенесено, проте Місяць жіночої історії продовжився у режимі онлайн. У соціальних мережах Центру гендерної культури стартував онлайн-марафон жіночих історій «Карантин – це ресурс», в якому учасниці програм та заходів Центру гендерної культури діляться та власними враженнями та порадами стосовно життя в самоізоляції. Команда Центру розпочала працювати над аудіоверсією проєкту «365 жіночих історій Харкова». А колекція Музею жіночої та гендерної історії поповнилася розробкою «Ефект Матильди», в якій розповідається про невідому та невидиму жіночу історію.