Міжнародний день боротьби жінок за мир

Міжнародний день боротьби жінок за мир

«Рада Безпеки ООН наполегливо закликає держави-члени забезпечити більш активну участь жінок на всіх рівнях прийняття рішень в рамках національних, регіональних та міжнародних інститутів та механізмів запобігання, регулювання та вирішення конфліктів».

Резолюція 1325 (2000) «Жінки, мир, безпека», прийнята Радою Безпеки на 4213 засіданні 31 жовтня 2000 року.

З 1980 р. за ініціативи Міжнародної демократичної федерації жінок 25 жовтня у світі відзначається Міжнародний день боротьби жінок за мир.

Цей день почав відзначатися саме в XX столітті, тому що у цьому столітті людство пережило дві світові війни, і також по всьому світу постійно відбувалися та відбуваються локальні військові конфлікти. В цей день жінки активізують агітаційну діяльність, спрямовану на запобігання і припинення різних військових дій, проводять різноманітні акції  проти воєн, організовують конференції і фестивалі. Акції транслюються по радіо і телебаченню. Випускаються газети і журнали, що містять заклики закрити дорогу війнам.

В Україні жіночий рух на підтримку ветеранів та ветеранок ООС, сімей загиблих воїнів та воїнок, українців та українок, які перебувають на лінії розмежування, постійно розвивається та стає потужнішим.

Також велику роль у миротворенні відіграють громадські організації та об’єднання, які реалізують  тематичні соціальні проєкти на різних рівнях від локального до національного.

Україною прийнято Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» на період до 2025 року, який сприятиме досягненню соціальної справедливості через інструменти участі, стійкості до безпекових викликів, протидії гендернозумовленому насильству, а також рівноправній участі жінок та чоловіків у прийнятті рішень на всіх рівнях та в усіх сферах, зокрема в секторі безпеки та оборони.

Центр гендерної культури вітає всі організації та установи, які дотичні до миротворення, а також активне жіноцтво з Міжнародним днем боротьби за мир та бажає налагодження ефективної злагодженої роботи у напрямку протидії наслідкам воєн та у процесах миробудування.